back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Rocznica naznaczona pandemią

  2 kwietnia. Ten dzień będzie w świadomości Polaków dniem pojednania. Tego dnia 15 lat temu odszedł Św. Jan Paweł II i ludzie zapomnieli, co ich dzieliło. Chwile niewiarygodnej solidarności polskiego narodu. 15 lat temu niebo płakało nad tym co się stało.

  Dzisiaj Polacy o godzinie 21.37 zapalili symboliczną świeczkę na parapetach swoich domów na cześć wielkiego Polaka, papieża ludzi całego świata, człowieka ponad podziałami, wielkiego patrioty. Tylko w taki sposób można było oddać cześć Św. Janowi Pawłowi II. Pod oknem na Franciszkańskiej w Krakowie nie było dziś tłumów, na Wadowickim rynku nie odbył się koncert. Smutną rocznicę przeżywać nam bowiem przyszło w czasie pandemii. Świeczka na oknie, cicha modlitwa, wspomnienia w sercu i te, które przybliżają nam media i portale społecznościowe. Rocznicę trzeba było przeżyć w głębi siebie.

  Wspominają i oddają hołd Św. Janowi Pawłowi II także politycy. We wzruszającym wpisie na Facebooku ten 2 kwietnia sprzed 15 lat przypomina premier Mateusz Morawiecki, który w ciągu dnia w skromnym otoczeniu złożył kwiaty pod krzyżem upamiętniającym pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do ojczyzny. Na placu, gdzie przed laty Jan Paweł II w towarzystwie tłumu pielgrzymów wypowiedział te symboliczne słowa „Niech zstąpi Duch Twój!Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi Tej ziemi” premier dzisiaj był tylko w towarzystwie premiera Glińskiego. Jednak złożone przez niego kwiaty niech będą wielką, symboliczną wiązanką złożoną od całej polskiej rodziny.

  „Pamiętamy”, tak zakończył swój wspomnieniowy wpis prezydent Andrzej Duda. To najważniejsze słowo, jakim mogła głowa naszego państwa wyrazić solidarność całego społeczeństwa z osobą Ojca Świętego Jana Pawła II.

  źródło:  twitter.com, facebook.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap