środa, 6 lipca, 2022
spot_img
More

  Najnowsze

  Role do nowej Seksmisji rozdane. Czy ujrzymy bociana?

  Nasza dzisiejsza rzeczywistość jest dla wielu z nas dość nieoczywista. Stan Epidemii jest, jak świat z kosmosu dla części z osób. Przyglądamy się temu z uwagą i przypomina nam się kultowa komedia Juliusza Machulskiego „Seksmisja”. Zaczynamy obsadzać role.

  W roli Ekscelencji widzimy Borysa Budkę. Nie dlatego, że fizjonomią przypomina nam aktora, który tę postać ogrywał. Wygłasza popularne i nierealne apele przy wtórze swoich wyznawców. No cóż przecież jego żadna krzywda nie dotknie. On ma swój tajny, spokojny świat, do którego wraca w wolnych chwilach, a konsekwencje jego żądań poniosą inni. On obieca, a inni niech się martwią. W filmie przebiegłego Ekscelencję demaskują główni bohaterowie. Jak w filmie, tak i w życiu społeczeństwo nie da się na to nabrać i obnaża dwulicowość posła.

  Posłance Kidawie zarezerwowaliśmy rolę dr Jadwigi Yandy, córki jednego z głównych bohaterów, którą tak doskonale odegrała Ryszarda Hanin. Pani Małgosia rozczarowana spadającą popularnością jej macierzystej partii i jej osoby, jako kandydatki na prezydentkę, gotowa jest dokonać „neutralizacji” społeczeństwa. Zacznie od swoich kolegów z ław sejmowych. Niezdecydowana, czy poprzeć projekt zdalnej pracy posłów, podczas prezydium wstrzymuje się od głosu. Dobę zajmuje jej uzasadnienie swojej decyzji. W trakcie kolejnego posiedzenia prezydium oświadcza, że polityk musi być odważny, a konstytucja ważniejsza jest od ludzkiego zdrowia. Jak filmowa doktor Jadwiga Yanda gotowa jest zatem poświęcić sprawie i posłów i pozostałą część społeczeństwa, tylko po to żeby zemścić się za własne wyimaginowane krzywdy. Pani posłance trzeba by jednak było przypomnieć, jak kończy się ten wątek w naszym filmie. Otóż bohaterowie robią pani doktor psikusa i z pewną pomocą uciekają spod noża. Tak też będzie w naszym realnym świecie.

  Mamy też role dla innych posłów opozycji. W roli Lamii Reno i Emmy Dax widzimy posła Kosiniaka-Kamysza i europosła Biedronia. Byli zaślepieni perspektywą triumfu Koalicji Obywatelskiej pod przywództwem Ekscelencji Budki. Sytuacja jednak się odwraca z powodu stanu epidemii i trzeba zacząć myśleć samodzielnie i realnie. Trzeba pomóc społeczeństwu wyjść z epidemii i kryzysu, a do tego jest potrzebne wspólne działanie, ponad podziałami. W związku z tym Lamia Władek i Emma Robert postanawiają wspomóc bohaterów naszej ekranizacji.

  Finał filmu jest optymistyczny. Polska też się podźwignie. Mamy swoich bohaterów klatek filmu. Pracuje rząd, pracuje prezydent z pomocą części opozycji, zatem będzie nam dane ujrzeć tego przysłowiowego bociana.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: polstanews.pl, twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap