back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Rośnie konkurencja dla Pinokia. Posłanka Kidawa mija się z prawdą

  Bajka o Pinokio miała uczyć dzieci prawdomówności. Jak zapewne wszyscy pamiętają za każde kłamstwo wypowiedziane przez Pinokia, wróżka karała go rosnącym nosem. Dobrze, że to tylko bajka i w rzeczywistości takie wypadki się nie zdarzają. Jednak my zmusiliśmy swoją wyobraźnię do pracy i wyobrażenia sobie wizerunku kandydatki na prezydenta Kidawy-Błońskiej, w roli nieszczęsnego syna Dżapetta.

  Otóż nasza bohaterka odbywając podróże przedwyborcze, trafiła do Kutnie. Podczas spotkania z elektoratem jeden z uczestników postanowił wcielić się w postać wróżki z opowieści Collodiego. Być może był świeżo po lekturze bajki i chciał sprawdzić, jak długi nos kandydatce wyrośnie. Zapytał kandydatkę, jak to było z tym manipulowaniem informacjami w sprawie koronawirusa? Posłanka próbowała wszak przekonać opinię publiczną o wykryciu przypadku wirusa w Polsce, zanim się jeszcze w granicach naszego kraju pojawił. Kandydatka nie dała się podejść i beztrosko odparła, że przecież już jest. Owszem pani posłanko, już jest, ale za wypowiedzi sprzed jego pojawienia się, nosek o centymetr przedłużamy.

  „Wróżka” była dociekliwa i w dalszej części spotkania odpytywała panią poseł o 500+. Jak to jest, że raz pani poseł jest za, a raz nie. Kidawa-Błońska tłumaczyła: „Jeżeli to miał być program prorodzinny, jeśli ludzi ma zapędzać do posiadania dziecka, to niech będzie na pierwsze dziecko”. Po czym dodała, że ona głosowała za 500+, co można sprawdzić. Postanowiliśmy wyręczyć „wróżkę” i sami sprawdziliśmy prawdomówność posłanki. Okazało się, że pamięć tym razem mocno zawiodła kandydatkę na prezydentkę, albo systemem Pinokia chciała troszkę ponaginać rzeczywistość, gdyż ze stenogramów sejmu wynika, że posłanka wstrzymała się od głosowania za wprowadzeniem 500+. Niestety pani poseł, kolejne 2 centymetry noska do przodu.

  I tak piękny wizerunek może zostać oszpecony. Dobrze, że w Kutnie nie ma Bocca della Verita (Usta Prawdy), bo za te drobne dwa kłamstewka mogłaby posłanka zostać pozbawiona obu kończyn.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wp.pl
  photo by pixabay.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap