back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Rozgrzeszenia nie będzie, będą mazurki

  Doceniamy wszystkich, którzy składają samokrytykę. To ważne umieć przyznać się do błędu. Jeszcze ważniejsze, jeśli samokrytyka dotyczy także lat wstecz. Nie każdego na nią stać. Nie każdy ma tak grubą skórę, aby poddać się samobiczowaniu. Jeśli to robi polityk, przewodniczący partii, to tym bardziej jesteśmy pod wrażeniem.

  Dzisiaj takim bohaterem okazał się Borys Budka. Uczciwie o działalności swojej partii napisał na twitterowym koncie: „W gnębieniu i zastraszaniu własnych obywateli są pierwsi. Prym wiodą jeśli chodzi o pomnażanie majątków i bogacenie się w trudnych czasach. W pomaganiu ludziom i radzeniu sobie z pandemią są na szarym końcu. Ot cała #Patowładza”. Któż by się spodziewał, że ten bojownik, walczący o wizerunek partii, której przewodniczy postanowił się oczyścić. Może to za sprawą Wielkiego Tygodnia, kiedy wskazana jest szczególna pokuta. Samokrytyka składana w tym szczególnym czasie być może zostanie wybaczona. Nie tylko przez siły boskie, ale także Obywateli. Zwłaszcza Obywateli, którzy przez lata widzieli jak członkowie PO bogacą się poprzez synekury. Obywatele widzą też, że do pomagania w trakcie pandemii politykom PO jest daleko. Robią wszystko by rządowi to utrudnić. Chociażby poprzez setki kontroli Szczerby i Jońskiego, które do niczego nie prowadzą, a dezorganizują pracę ministerstw i szpitali, które zamiast koncentrować się na pomocy chorym, muszą swoją uwagę poświęcać dwóm pajacom.

  Czy Borys Budka może liczyć na odpuszczenie grzechów przez rodaków. Mamy wątpliwości. Pod postem roi się od komentarzy i napracować się trzeba żeby znaleźć te, które wskazywałyby na chęć wybaczenia. Okres samobiczowania Budki jest zbyt krótki, by pamięć Polaków zawiodła. Zatem piszą: „Budka polityk od obłudy .”, „Hamuj Pan piętą! Bardziej niż Wy to nikt gnębić nie mógł i nie zdoła! Właśnie teraz w tym czasie czuję się bezpiecznie jak nigdy! A PatoWładza przeminęła z waszym odejściem od koryta i już na szczęście nie wróci.”, „Dlaczego Pan panie Budka tak jątrzy w tych trudnych czasach? Jest pandemia, ludzie są zmęczeni waszymi sporami. Jest przedświąteczny czas, niech Pan pójdzie do kościoła, da jałmużnę potrzebującym, albo chociaż zrobi mazurek. To naprawdę wyciszy Pana, by już Pan nie jątrzył.”.

  No cóż, odpuszczenia chyba nie będzie. Nie w ten pandemiczny Wielki Tydzień. Może rzeczywiście panie Budka lepiej wziąć się za mazurka.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap