back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Rozmowa na szczycie – co kto powiedział?

  Nasz dział redakcyjny składa się z dwóch grup. Pierwsza to ta, która doświadczyła jeszcze przymusowej nauki języka rosyjskiego. Druga, która cyrylicę zna tylko z obrazków, ale nie obce są jej niemiecki, francuski i angielski. Pochwalić należy też naszą Naczelną, która jako jedyna włada językiem hiszpańskim.

  Poziom naszej edukacji lingwistycznej mogliśmy sprawdzić w dniu dzisiejszym, gdy niezaspokojeni wiadomościami płynącymi z naszych mediów, sprawdzaliśmy, co w sprawie rozmowy Putin-Biden napisały dzisiaj amerykańskie i rosyjskie gazety.

  „Rassijskaja Gazeta” za kremlowskim komunikatem pisze, że dominującym miejscem rozmowy były problemy związane z wewnętrznym kryzysem ukraińskim, a Putin podał nawet konkretne przykłady niszczycielskiej linii Kijowa i wyraził zaniepokojenie prowokacyjnymi działaniami Kijowa. Joseph Biden podkreślił rzekomo „groźny” charakter przemieszczania się wojsk rosyjskich w pobliżu granic Ukrainy i przedstawił sankcje, które USA i ich sojusznicy byliby gotowi zastosować w przypadku dalszej eskalacji sytuacji. W odpowiedzi Putin podkreślił, że nie należy przerzucać odpowiedzialności na Rosję, bo to NATO podejmuje niebezpieczne próby podboju terytorium Ukrainy. W związku z tym Rosja jest poważnie zainteresowana uzyskaniem wiarygodnych, prawnie ustalonych gwarancji, wykluczających ekspansję NATO w kierunku wschodnim. Poza tym gazeta donosi, że rozmawiano o wspólnym kompleksowym planie działania w sprawie irańskiego programu jądrowego.

  „The Washington Post” cytuje fragment komunikatu Kremla dotyczący budowy potencjału militarnego NATO na granicy z Rosją i uzyskania przez Rosję gwarancji wykluczających ekspansję NATO w kierunku wschodnim. Pozostała część artykułu opiera się na komentarzu doradcy ds bezpieczeństwa Białego Domu Jacka Sullivana, który powiedział, że Biden nie podjął żadnych zobowiązań ani ustępstw w sprawie ewentualnego członkostwa w NATO Ukrainy, gdyby doszło do ataku na Ukrainę Waszyngton byłby zmuszony wesprzeć swoich sojuszników z NATO w Europie. Gazeta pisze, że Sullivan odmówił szczegółowego omówienia zagrożeń ekonomicznych, jakie Biden przedstawił Putinowi, gdyby ten podjął się inwazji na Ukrainę. Powołując się na podsekretarz stanu ds politycznych Victorię Nuland oraz Jacka Sullivana gazeta pisze o rozmowach z niemieckim ustępującym rządem i jego następcami w sprawie przyszłości Nord Stream 2. Jak podaje gazeta Biden i Putin odbyli „dobrą rozmowę na temat Iranu”.

  Oczywiście oba teksty były bogatsze. Rosyjskie media chwalą Putina, amerykańska gazeta Bidena. A my szukamy jednego, wspólnego mianownika i jest nim chyba jedynie sprawa Iranu.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: rg.ru, washingtonpost.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap