back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Rozmówki rosyjsko-francuskie

  Taki był ładny ten poniedziałek. Taki cieplutki, przyjemny z atmosferą wakacji w tle. Dopóki nie otworzyliśmy naszych narzędzi pracy, czyli komputerów podłączonych do internetu. Tym razem nie spaprali nam dnia nasi politycy, a Pałac Elizejski. W internecie aż gorąco od ujawnionych przez stację France 2 fragmentów programu pod nazwą „Prezydent, Europa, wojna”, który ma dzisiaj zostać wyemitowany, opowiadający o dyplomatycznych kulisach ostatnich sześciu miesięcy Prezydenta Macrona.

  Zanim my otworzyliśmy zaspane oczy, część twitterowiczów już zapoznała się z transkrypcją rozmowy Macron – Putin, która odbyła się na cztery dni przed inwazją Rosji na Ukrainę. Panowie rozmawiali m.in. o separatystach, o porozumieniach mińskich, o tym który z nich lepiej zna się na prawie, spotkaniu z Bidenem, o dyscyplinowaniu Zełenskiego i o hokeju. Wyjęliśmy z rozmowy fragmenty.

  W trakcie rozmowy o separatystach i porozumieniach mińskich Putin mówił o władzach Ukrainy: „To nie są demokratycznie wybrane władze. Oni zdobyli władzę poprzez zamach stanu, tam się paliło ludzi żywcem, to była krwawa łaźnia, a Zełenskim jest za to współodpowiedzialny.” W tej części rozmowy Macron domaga się spotkania stron konfliktu i informuje Putina: „Natychmiast zażądam tego od Zełenskiego”. Putin żąda nacisków na stronę Ukraińską, bo wg niego nikt tego nie zrobił. Tu warto przytoczyć cały dialog:
  Putin: „Żeby była jasność, jak tylko się rozłączymy, przestudiuję te propozycje. Ale przede wszystkim, trzeba wywrzeć odpowiednią presję na Ukraińców, a tego nikt nie chciał zrobić.”
  Macron: „Wręcz przeciwnie, ja na nich naciskałem, jak tylko się dało.”
  Putin: „Tak, wiem, ale niestety bezskutecznie.”
  Macron: „Potrzebuję, żebyś mi trochę pomógł.”

  Rozmowa przechodzi na spotkanie z Bidenem w Genewie i deklaruje chęć jego organizacji. W tej sprawie mają się nawet spotkać zespoły doradcze, aby omówić szczegóły, a Putin zwraca się do Macrona: „Dziękuję, Emmanuel. (…) To dla mnie zawsze duża przyjemność z Tobą rozmawiać, bo my dwaj możemy rozmawiać w zaufaniu. (…)”. Jak już wiemy do spotkania nie doszło, a doszło do inwazji Rosji na Ukrainę.

  Na koniec rozmowy Macron proponuje wspólny komunikat prasowy, a Putin oświadcza, że idzie na hokeja.

  Tak było na cztery dni przed inwazją na Ukrainę. Telefony nadal się grzeją, a my zastanawiamy się, co jeszcze mógł ustalić Macron z Putinem, gdy tego drugiego bardziej zajmowała np. przejażdżka konna niż prawdziwe ustalenia i czy Panowie Macron i Putin korzystają z „Rozmówek rosyjsko-francuskich”?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo:


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap