back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  RPO i atak na niepełnosprawność

  Jeszcze się nie zakończyła konferencja prasowa rzeczniczki PiS, Anity Czerwińskiej z kandydatem tej partii na Rzecznika Praw Obywatelskich, Bartłomiejem Wróblewskim, a już opozycja szaleje w mediach społecznościowych. Kandydat zapewnia, że będzie chciał prowadzić szerokie konsultacje i rozmowy choć zdaje sobie sprawę, że będą to także tzw. „męskie rozmowy”. Czy opozycja będzie chciała wysłuchać racji kandydata? Obawiamy się, że szanse na to są niewielkie. Kandydat bowiem nie jest kandydatem opozycji. Sama jego afiliacja już jest przeszkodą w wysłuchaniu co pan Wróblewski ma do zaproponowania, jako ewentualny RPO.

  Bartłomiej Wróblewski szanse na wybór ma. Przeszkodą mógłby być senat, lecz poparcia dla kandydata Wróblewskiego nie wyklucza senator Libicki. Głos Libickiego to ten jeden, który jest potrzebny by zwolnić ze świadczenia pracy dotychczasowego rzecznika Adama Bodnara.

  Kandydat Wróblewski musi przyjąć na klatę ataki nie tylko polityków opozycji, ale także dziennikarzy. Redaktor Lis już swoją opinię wydał pisząc na twitterowym koncie: „Pan Wróblewski z PiS jest pozbawiony jakichkolwiek kwalifikacji na RPO. Popieranie tej kandydatury a nawet rozpatrywanie poparcia dla niej to kompromitacja.” Zastanawiamy się, skąd redaktor Lis czerpie swoją wiedzę o niekompetencji Wróblewskiego? Przypomnijmy zatem redaktorowi Lisowi, o sieci bezpłatnych punktów pomocy prawnej, które otworzył Wróblewski w powiecie poznańskim dla mieszkańców małych ośrodków. Może wykształcenie kandydat jest dla Lisa nieznane? Tu również śpieszymy z pomocą. Wróblewski jest prawnikiem specjalizującym się w prawie konstytucyjnym, a wiedza ta RPO może być bardzo pomocną w jego misji.

  Poziom debaty na temat RPO pod postami polityków opozycji sięga dna. Pod wpisem Sławomira Nitrasa, jeden z jego obserwatorów odniósł się do poparcia nowego kandydata przez senatora Libickiego. Odniósł się w sposób haniebny, natrząsając się z niepełnosprawności Filipa Libickiego i napisał: „Proszę pilnować „paktu senackiego”. Jeśli byłby zagrożony, to senatorowi Libickiemu proszę wykręcić kółeczko od wózka. Niech się nie kłopocze na głosowanie.” Nitrasowi, jak widać wpis ten w niczym nie przeszkadza. Gdyby miał choć trochę przyzwoitości skasowałby go. Jednak Nitras i przyzwoitość to dwa wykluczające się stwierdzenia.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap