back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Sąd kapturowy

  Wziął się gospodarz za porządki w swojej obórce. Już biedne owieczki i baranki drżą, bo dwa czarne barany zostały z trzódki wykluczone i to bez zbędnej zwłoki i bez możliwości jakiejkolwiek obrony.

  Tym gospodarzem, który trzęsie teraz stadem jest nie kto inny jak przewodniczący PO, Borys Budka. Wziął długopis i skreśla z listy członków swoich wydawać by się mogło długoletnich kolegów. Dziś to Paweł Zalewski i Ireneusz Raś, o których konserwatywnych, ale proeuropejskich poglądach przewodniczący wiedział i jak do tej pory mu to nie przeszkadzało. Może ostatnio pozwolili sobie na troszkę swobody i powiedzieli na głos, to co myśli zapewne większość posłów, członków PO. Za karę nawet nie dostąpili zaszczytu stanięcia przed wysokim trybunałem Budką, a tylko wierny giermek Kierwiński informacje im przekazał bez możliwości odwołania się do sądu koleżeńskiego. Paweł Zalewski na twitterowym koncie pisze: „Zostałem wyrzucony z PO na wniosek Borysa Budki. Właśnie poinformował mnie o tym Marcin Kierwiński. Nikt ze mną nie rozmawiał, nie wiedzieć o wyrobie, nie moc możliwości się bronić, nie znam zarzutów. Jak nazwać taką zabawę, taki sąd? Czy takie są standardy PO? Czy o to nam chodziło?”. No tak, nawet bohaterowie „Seksmisji” mieli więcej szczęścia i stanęli przed obliczem Ekscelencji, a tu zwykły sąd kapturowy.

  To są wysokie standardy demokratycznej partii. Już mieliśmy okazję dostrzec, że w kąt poszła proeuropejskość PO, gdy większością wstrzymali się od głosu przy ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Teraz ta dotychczas ponoć demokratyczna partia wyrzuca dwóch parlamentarzystów bez możliwości obrony, by zastraszyć pozostałych. Co z pozostałymi z 50 parlamentarzystów, którzy podpisali apel o odesłanie w niebyt Budki. Drżą już zapewne panowie Schetyna i Arłukowicz, bo znikającym atramentem się nie podpisali, a przewodniczący robi czystki w swojej zdychającej partii stosując autorytarne metody.

  Będziemy się z ciekawością przyglądali. Chyba jednak z jeszcze większym zainteresowaniem będziemy oczekiwali kolejnych sondaży, czy histeryczne ruchy Budki przyniosą oczekiwany w nich skok, czy wręcz odwrotnie.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, tvpinfo.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap