niedziela, 3 lipca, 2022
spot_img
More

  Najnowsze

  Samotny wyborca

  Opozycja nadal nie ma passy. Tzw. efekt Tuska się skończył, a efekt Mazurka jeszcze nie zadział. A tymczasem ukazał się wynik sondażu Ipsosu wykonanego dla „Gazety Wyborczej” i OKO.press.

  Partia Prawo i Sprawiedliwość ma wg niego 11 punktów procentowych przewagi nad Platformą Obywatelską i aż 20 pkt. proc. nad Polska 2050 Szymona Hołowni. Niektórzy kasandryczni analitycy przewidują, że PO dojdzie najwyżej do 26 pkt. proc. i na tym poziomie się zatrzyma. Och, koszmar. I jak w tej sytuacji pokonać PiS i odsunąć go od władzy, skoro „durni” wyborcy są aż tak nieuświadomieni.

  My znamy historię i wiemy, że można skorzystać z pomocy zagranicy. Nie raz już tak było w polskiej historii, że pędziło się (nie tylko bimber), ale i do Petersburga, Berlina lub Wiednia
  i tam szukało „pomocy”. Dziś ta najbardziej demokratyczna opozycja na świecie obrała kierunek na Brukselę. Jeśli sondaże nadal będą takie jak ten wspomniany, to trzeba będzie zbudować eksterytorialną autostradę z Polski do Belgii, oczywiście via Berlin. Tam jednak po najbliższej niedzieli może nie będzie czego szukać przez polityków opozycji.

  O ile nie bardzo smuci nas wynik PO i Szymona Hołowni, to bardzo rozbawił nas wynik partii (lub czegoś w tym rodzaju) Jarosława Gowina. Ten najbardziej rzetelny i wiarygodny – inaczej – polityk odniósł niebywały sukces. Nie zmieścił się bowiem w wymogach sondażu. Zagłosował na niego jeden człowiek. Wg danych to mężczyzna w wieku 40-49 lat z południa Polski, z miasta powyżej 500 tys. mieszkańców. Czyżby z Krakowa? Możliwe. Gdyby wiek przesunąć o dziesięć lat, „na bank” można powiedzieć, że w sondażu wziął udział sam Jarosław Gowin. A jeśli nie on, to w nadchodzących wyborach ma już zapewnione dwa głosy: swój i owego „sondażowicza”. Poza tym warto zauważyć, że deklarowana frekwencja w ewentualnych wyborach wyniosłaby aż 65 proc. Opozycjo, zacznij używać pewnego organu…!

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap