back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Sankcje niewystarczające mówi premier Morawiecki. Apple wychodzi Coca-Cola zostaje

  Mamy pewien niedosyt. Niby są sankcje, ale takie nie do końca albo spóźnione. Banki rosyjskie miały być wyłączone z systemu SWIFT i zostały, prawie zostały. Dwa banki z tego ograniczenia zostały wyłączone. Premier Mateusz Morawiecki na twitterowym koncie pisze: „Sbierbank i Gazprombank mają zostać wyłączone z unijnych sankcji ze względu na „transakcje dot.dostaw energii do UE” – to jest nie do zaakceptowania. Polska domaga się skutecznego i pełnego objęcia sankcjami wszystkich rosyjskich podmiotów, poprzez które Rosja finansuje wojnę.” W wywiadzie dla Polsat News premier mówi, że sankcje europejskie są niewystarczające i trzeba jak najszybciej wprowadzać kolejne sankcje. Musimy się zgodzić z premierem. W Ukrainie giną niewinni ludzie, a politycy krajów zachodnich przymykają na to oko.

  Wczoraj premier Boris Johnson zapowiedział konfiskatę majątków oligarchów. Weszliśmy na depeszę Reutera w tej sprawie i czytamy komentarze Brytyjczyków. „Za późno”, „Daliście im czas na wypłatę ich oszczędności”, „Mieli 6 dni na sprzedaż swoich majątków i to zrobili”. Fakt, chociażby przykład Abramowicza, który już zdążył sprzedać Chelsea. Ten sam Reuters w swojej dzisiejszej depeszy pisze: „Co najmniej pięć super jachtów należących do rosyjskich miliarderów zakotwiczyło lub pływało na Malediwach, wyspiarskim kraju na Oceanie Indyjskim, który nie ma umowy o ekstradycji ze Stanami Zjednoczonymi, wynika z danych śledzących statki”. Oligarchowie jak widać sobie radzą i próżne czekanie, że to od nich będzie zależało powodzenie rozmów pokojowych.

  Cieszyliśmy się postawą firm. Ikea, Apple, Adidas i wiele innych. Duże marki, które w proteście postanowiły opuścić rynek rosyjski. Niestety są też „czarne owce”. Coca-Cola i Burger King nadal będą cieszyły podniebienia Rosjan. My dzisiaj do zlewy wylaliśmy ostatnią butelkę brunatnego płynu. Nie będziemy tęsknić.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap