Sok z mecenasa

0

Ledwie człowiek rozpoczął weekend, a ta krwiopijczyni Naczelna nęka swoimi wiadomościami na komunikatorze. Dałaby odpocząć, po trudach zdalnego tygodnia. Już prawie nadrobiliśmy popularne seriale na Netfliksie, poświęcając na tę czynność nawet noce. Sińce pod oczami, kawa prawie „wyszła”, a przed nami jeszcze jeden, najważniejszy odcinek. Niestety, nie będzie nam dane przez najbliższe godziny. Naczelna poddaje w wątpliwość naszą skuteczność dziennikarską. Wszystko przez to, że nie zaciągnęliśmy jeszcze żadnego polityka do miejskiego szaletu, by tam ubić z nim interes. On nam informację, my to na papier i grzejemy internet. Brak naszej kreatywności, to także działanie tylko w obrębie Cebuli, a trzeba było mieć mózgi i powołać do życia inne warzywa.

Przykładem naszego braku zaangażowania ma być Mariusz Kozak-Zagozda, twórca „Soku z Buraka”. Naczelna marzy by zastąpić nas wszystkich, włącznie z graficzkami, jednym Zagozdą, który jak donosi dzisiejszy portal tvp.info, jedną parą rąk obrabia kilka kont na portalach społecznościowych i pracuje po 14 godzin, by zadowolić Zamawiającego. Klient jest nie byle jaki, to oprócz Platformy Obywatelskiej, mecenas Roman Giertych.

Pomysłowy Kozak-Zagozda inicjuje w 2017 roku spotkanie z panem mecenasem w publicznej toalecie i tak zaczyna się ich owocna współpraca. Razem planują słynny spacer z Donaldem Tuskiem do prokuratury, w której naczelny chadek Europy miał zostać przesłuchany. Giertych jest tak zadowolony z pracy Kozaka-Zagozdy, że jedyną jego uwagą jest zmiana czcionki, by nie przypominała barw RFN. Zagozda pracuje też nad wizerunkiem Giertycha. Na „Soku z Buraka” i sokoburokowopochodnych kontach publikowane są listy Giertycha: do Jakiego, biskupów, w obronie Gawłowskiego, do Ziobry i Kuchcińskiego. Oczywiście zawsze melduje wykonanie zadania.

Kozak-Zagozda jest wdzięczy Giertychowi za wszechstronną pomoc. W 2018 roku, gdy „Sok z Buraka” jest już naczelnym hejterem w internetowej przestrzeni, Zagozda pisze do swojego tajnego współpracownika Giertycha: „Dobry wieczór Panie Romanie. Dziękuję za całą pomoc jaką mam od Pana. W imieniu całej rodziny.”. Prawda, że wzruszające? Cała rodzina dziękuje. Życzenia z okazji nowego, 2019 roku jeszcze bardziej łapią za serce: „Panie Romanie. Dziękuję za cały 2018 rok! Za wszystko co Pan dla mnie zrobił Życzę wykorzystanych szans w 2019. I żeby udało mi się zrobić dla Pana w sieci wszystko to, co zaplanowałem 🙂 Czas wygrać nareszcie tę wojnę. Dobrego roku.” Do życzeń urodzinowych brakowało tylko klęcznika i wieńca laurowego w prezencie. Zagozda już wie, kto jest jego Markiem Antoniuszem, który wskrzesi Tuska i wzburzy lud, i takie oto wysyła powinszowania: 100 lat Panie Romanie! W internecie nazywam Pana mistrzem i z okazji urodzin informuję, że to nie żart. Podziwiam Pana za wszystko co Pan robi. Dalej będę pomagał przy każdej okazji.

W 2019 roku Kozak-Zagozda jest już tak mocny, że na jego liście płac znajdują się „niezależni” dziennikarze. Jednym z nich jest Przemysław Szubartowicz. W tym roku, to Roman Giertych prosi przymilnie o wsparcie Kozaka-Zagozdę: „Panie Mariuszu hejt jest pod wpisem Zdrojewskiego o mnie na tt[witterze]. Niech Pan pomoże.”

Nie łatwo będzie dorównać Zagoździe. Musimy jednak zacząć działać, by zadowolić Naczelną. Zadanie na dziś, to znaleźć jakiś miejski kibel, by móc zaciągnąć tam polityka i tym samym pozyskać mocne wsparcie propagandowo-finansowe. Kto nim będzie, to zadanie na jutro. Jednak z uwagi na nasz napięty grafik kinomana apelujemy: Polityku! który nas czytasz. Zapraszamy na wspólne, honorowe oddawanie moczu, wiadomość na priv :).

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com, tvp.info.pl
photo by: