back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Sondaż IBRIS w sprawie koronawirusa. Czy ogórkowa była zagrożona?

  Zewsząd słyszymy, że społeczeństwo jest niedoinformowane w sprawie koronawirusa Wuhan. Przekonują o tym oczywiście politycy opozycji. Poczuliśmy lekkie zdziwienie. Wszystkie telewizje, radia i prasa koncentrują się na tym temacie. Zapraszani są specjaliści, którzy wyjaśniają jak uniknąć zarażenia, jak się zachować przy ewentualnym kontakcie z chorym, jakie są objawy. Codziennie z „okienka” wychyla się Minister Zdrowia i informuje, że jeszcze nie ma w Polsce potwierdzonego przypadku, a jak będzie to niezwłocznie poinformuje, podaje liczbę osób objętych kwarantanną.

  Sprawdzić ten fakt postanowił Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS. W badaniu przeprowadzonym 26 lutego. Jednak zanim dotarliśmy do wyników IBRIS postanowiliśmy zrobić własną sondę.

  Zrobiliśmy ją na próbie 1 osoby – mama koleżanki. Wiek 80 lat. Emerytura niezła, jak na byłego pracownika oświaty. Przy wigilijnym stole oponentka syna, który opowiada się po prawej stronie sceny politycznej. O internecie wiedząca lecz nie praktykująca. Respondentce chcieliśmy zadać dwa pytania: Czy słyszała Pani o koronawirusie Wuhan? oraz Czy polityka informacyjna oraz działania prowadzone przez rząd są wystarczające? Oczekiwaliśmy krótkich odpowiedzi tak lub nie. Zdołaliśmy zadać pierwsze. Później 15 minut wysłuchiwaliśmy: czy naprawdę uważamy, że ona nie rozumie co się do niej mówi, a przecież ogląda programy informacyjne i nie tylko? ( następnie wystąpiła cała opowieść o szczegółach choroby, leczeniu, zapobieganiu itp), co ten Biedroń i Kidawa chcą od tego Dudy i Morawieckiego? ( w tym miejscu nastąpiło: tłumaczenie, że ona nie jest za nimi, ale z choroby polityki się nie robi, zastanawianie się czy ten Morawiecki ma przywieźć z Włoch tego wirusa żeby zadowolić opozycję oraz stwierdzenie, że to co się wokół tego wirusa dzieje, to jakaś schizofrenia itp). Na koniec respondentka oświadczyła, że zawracamy jej głowę, a ona właśnie ogórkową wstawiła. Tak zakończył się nasz sondaż. Zostaliśmy sponiewierani, wytknięto nam brak ogarnięcia i oskarżono nas o zamach na ogórkową.

  No to wróćmy do badania IBRIS. Przeprowadzono go na próbie 1100 osób. Na pytanie „Czy w ostatnim czasie spotkał się Pan/Pani lub słyszał o działaniach rządu na rzecz przeciwdziałania zagrożeniu koronawirusem?”. „Tak” odpowiedziało 53%, „Nie” 38,9%. Na pytanie „Jak Pan/Pani ocenia te działania?” odpowiedzi „Dobrze” udzieliło 49,7%, „Źle” 9,1%, „Neutralnie” 37,1%.

  Po zapoznaniu się z wynikami badania IBRIS zrozumieliśmy, dlaczego ogórkowa była ważniejsza.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: ibris.pl
  photo by pixabay.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap