back to top
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Śpioch kontroler

  Za chwilkę może być zamknięte niebo nad Polską. Wszystko za spra kontrolerów lotów, którzy postanowili zastajkować. Grożą wypowiedzeniami i żądają przywrócenia starych stawek mimo, że ruch po pandemii się zmniejszył. Czy mają rację. Po zapoznaniu się z wynikami dziennikarskiego śledztwa Businessinsider raczymy wątpić w zasadność ich żądań.

  Kontrolerzy lotów, to szczególna grupa ludzi. Jest ich niewielu, a koszt ich przygotowania do zawodu to nawet 250 tysięcy Euro. Oczywiście nie należy oszczędzać na ich wykształceniu, bo zawód ich praca jest bardzo odpowiedzialna. Tylko czy ich zarobki powinny być porównywalne do zarobków prezesów największych banków.

  Wg ustaleń Businessinsider na Okęciu działał nieformalny układ. Ustawianie pod siebie grafików, osłanianie siebie, jak „na zewnątrz wydostawał się jakiś smród”. A zarobki? Niektórzy mogą się pochwalić milionowymi wpływami rocznie. Ci kontrolerzy charakteryzowali się również tym, że zamiast śledzić ruch nad polskim niebem, oni udawali się na spoczynek, co ujawniania nagranie, którym z czytelnikami podzielił się Businessinsider.

  Premier Morawiecki mówi, że ma plan „B” na wyjście z kryzysowej sytuacji. My też mamy. Zastąpić leniwych milionerów kontrolerami wojskowymi i wyszkolić nową kadrę. Panom strajkującym życzymy znalezienia podobnej pracy, gdzie będą mogli się wyspać i przytulić 100 „kawałków” złotych miesięcznie.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: businessinsider.com.pl

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap