Spot na niedzielę palmową

0

Palma wielkanocna jest symbolem zmartwychwstania, ale także męki, odkupienia i zwycięstwa. Dawniej wierzono, że poświęcona palma ustrzeże domowników przed nieczystymi mocami. W dzisiejszą niedzielę palmową możemy poświęcić wiązankę jedynie symbolicznie. Pamiętając o dawnych wierzeniach można przekazać sobie za pomocą nowoczesnych technologii z życzeniami uchronienia przed pandemią.

Jedni przesyłają sobie karteczki z wizerunkiem palmy, drudzy ślą życzenia jej mocy. W ten kierunek wpisuje się dzisiejszy facebookowy post premiera Morawieckiego, do którego dołączony jest spot. Jakże ważne jest przesłanie tego filmiku reklamowego. Minutowa treść, a jakże ważna. Młody człowiek przy okazji pomocy seniorowi wyjaśnia mu procedury postępowania i pokazuje jak je realizować. Nie przypadkowa wydaje nam się data premierowej emisji filmu. Dzisiaj mamy czas zadumy i zastanowienia się, czy wszystko robimy zgodnie z naszym sumieniem, nawet tym wpisanym we współczesne okoliczności. Jak ważne jest zrozumienie tego, co się wokół nas dzieje. Może jest ktoś wokół nas, komu trzeba pomóc, dać wskazówkę, podzielić się wiedzą.

Wielu Polaków okazuje sobie dzisiaj pomoc. Na każdym osiedlu, klatce schodowej widać ogłoszenia z propozycjami pomocy dla osób starszych, czy tych, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogą sobie pozwolić obecnie na wyjście z domu. To piękne gesty.
Może dzisiaj jest taki czas, aby oprócz palmy przesłać sobie ten krótki spot. Może jak ta symboliczna palma wielkanocna, pomoże komuś ochronić jego życie, które dziś tak bardzo narażone jest na niebezpieczeństwo.

Ojciec i syn

Pandemia COVID-19 wymaga od nas wszystkich zmiany nawyków życiowych. W tej sytuacji ważne jest nie tylko przestrzeganie procedur sanitarnych, ale również przypominanie sobie nazwajem o zmianie reguł postępowania, choćby w zakresie higieny. To po prostu dbanie o naszych najbliższych. ???Dlatego Kancelaria Premiera,Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie uruchomiły kampanię „Profilaktyka zachowań w walce z chorobami wirusowymi”. ?Spot, który możecie obejrzeć poniżej to część tej kampanii. Podawajcie dalej ✌️

Gepostet von Mateusz Morawiecki am Sonntag, 5. April 2020

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło:  facebook.pl
photo by: