back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Spowiedź „Tenora”

  Czy jest jeszcze ktoś kto wierzy w misję społeczną Platformy Obywatelskiej? Chyba oprócz kilku jej członków nie znajdzie się taki odważny. Powoływanie do życia jakiegoś ruchu społecznego Rafała Trzaskowskiego jest tego ewidentnym przykładem. Niby jest Trzaskowski członkiem Platformy Obywatelskie, nawet jej wiceprzewodniczącym, a jednak buduje coś obok niej. Trzaskowski pojął, że z samą Platformą Obywatelską daleko nie zajdzie, ale jeszcze się całkowicie od niej nie wyzwolił.

  „Udało” się to Andrzejowi Olechowskiemu. Temu samemu, który Platformę Obywatelską powoływał do życia, spychając na margines polityczny Unię Wolności. Można by rzec, że karma wraca, bo za swoje zasługi na rzecz nowej formacji kosztem UW, Olechowski zapłacił szybkim opuszczeniem szeregów PO, ku uciesze wielu jej prominentnych członków. Olechowski jest spostrzegawczy i szybko przekonał się, że koledzy ukierunkowani są wyłącznie na władzę, bez programu, bez ideologii, aby tylko utrzymać się przy korycie.

  Były kandydat na prezydenta kraju, już bez poparcia macierzystej partii, Andrzej Olechowski udzielił ostatnio wywiadu tygodnikowi „Wprost”. Bez kompleksów wypunktował w nim jaka jest opozycja, zwłaszcza Koalicja Obywatelska. Klęska, to słowo, które charakteryzuje ewentualne dojście do władzy PO. Olechowski, tak mówi: „Gdy PiS przegra, wdepniemy w nieprzygotowaną PO. To się rzuca w oczy i do tego nie można dopuścić”.

  To „nie dopuścić” dedykujemy tym, którzy jeszcze wierzą w klarowność członków PO. Olechowski nie ma wątpliwości, że są to karierowicze, którzy niczego reformować nie chcą. No chyba, że reforma ma dotyczyć ich portfeli, o czym przekonaliśmy się chociażby w przypadku dwóch Sławków N.

  W zmianie pokoleniowej, która powoli następuje w PO, Olechowski też nie upatruje lepszej jakości. O Kierwińskim, Tomczyku czy Brejzie Olechowski mówi: „Co do tych młodych wilków z PO, byłbym ostrożny”. Zgadzamy się z nim. Za samo patrzenie na Kierwińskiego odczuwamy ból po zaciśniętych kłach na naszych nogach.

  Olechowski nie wierzy, ani w zryw Trzaskowskiego, ani w entuzjazm Budki, a my podpowiadamy Platformie: czas zwinąć manatki i sztandary wyprowadzić.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wprost.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap