back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Sprawa Lisa. Czynnik ludzki czy koleżeński?

  Dzisiejszy piątek, jest pierwszym piąteczkiem bez Tomasza Lisa w radio TOK FM, w audycji prowadzonej przez Jacka Żakowskiego. Ten ostatni na antenie tak tłumaczył tę nieobecność: „Wynik mojego researchu, na podstawie którego doszedłem do wniosku, że udział Tomka w „Trzódce” powinien być zawieszony, aż do wyjaśnienia sprawy jest taki, że Tomasz Lis niewątpliwie nie zachowywał się wobec części podwładnych tak, jak powinien. I zapewne słusznie przestał być naczelnym”. Tu się zgadzamy z panem Żakowskim w pełni. Jednak pan redaktor ciągnął swoją myśl dalej i usprawiedliwiał niejako Lisa: „Ale mimo poważnych, niepotwierdzonych zarzutów i groźnie brzmiących plotek nie znamy publicznie udokumentowanych faktów, które by uzasadniały wyrok śmierci cywilnej”.

  Z pomocą Żakowskiemu pośpieszyła także felietonistka Gazety Wyborczej Alicja Defratyka. Dama ta żali się nad losem Lisa: „Bardzo dobrze Jacek Żakowski w Radio TOK FM w punktach przedstawił całą sytuację związaną z Tomaszem Lisem i konsekwencjami znanego artykułu, słusznie podsumowując: publiczny lincz może być gorszy niż mobbing”.

  Internet się zagotował. Dziennikarz tego samego radia, TOK FM nie wytrzymał i nagrał filmik, który udostępnił w sieci. „Wiecie dlaczego zabieram głos? Jest mi tak po ludzku okropnie okropnie wstyd i to jest ta chwila, że milczeć nie można. To jest moje prywatne zdanie. Nie ustalałem tego z redakcją” – zaczął Michał Janczura, a w dalszej części podzielił się swoimi informacjami o strasznych skutkach mobbingu. Cytowanej Deraftyce odpowiadali inni dziennikarze. Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski pisze w komentarzu do opinii Deraftyki: „Czekam na tę analizę”, a Jacek Gądek z Gazety.pl dodaje „Będzie na maturze. Bankowo”.

  Nas cieszy fakt, że u większości dziennikarzy czynnik ludzki jest ważniejszy od tego koleżeńskiego.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: TOK FM, twitter.com

  Photo: domena publiczna/theoniondaily

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap