back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Sprzedam koalicję

  Zachodzimy w głowę jak się rodzą koalicje? Jak wyglądają przyjęcia zainteresowanych do danej formacji, która już lata działa na rynku politycznym i jej program jest raczej znany. To raczej wynika z tego, że kierunek w którym podąża PO jest nie do ogarnięcia nawet największym umysłom tego świata.

  Posłanka Pawłowska, jeszcze do niedawna wiceprzewodnicząca Klubu Lewica, pomachała rączką na pożegnanie i poszła sobie do Porozumienia Jarosława Gowina. Chyba Jarosława Gowina, bo jest jeszcze jakieś inne Porozumienie, w którym Gowin też był. Tej konfiguracji nie jesteśmy w stanie ogarnąć. Pozostawiając jednak na boku zamieszanie z organizacją Porozumienie, zastanawiamy się, co w programie jednego lub drugiego Porozumienia dostrzegła posłanka, która jeszcze nie tak dawno wspierała Strajk Kobiet, a wraz z nim dostęp do aborcji bez ograniczeń. Może przewodniczący Czarzasty lub Biedroń zamieścili w programach swoich ugrupowań jakąś tajną klauzulę, która mówi, że popieramy aborcję, a jak zaczynamy mieć wątpliwości, to przechodzimy do Porozumienia. Może w dokumencie programowym porozumienia jest podobna, która mówi, że jesteśmy przeciw aborcji na żądanie, ale jeśli możemy zrobić jakiś ruch na rynku odbijania posłów prawicy, to się leciutko nagniemy z tą aborcją.

  Zastanawia nas też od kilku tygodni, jak to jest z tą Zjednoczoną Prawicą. PiS i Porozumienie są bardzo pro europejskie. Funkcjonowanie Polski w ramach Unii Europejskiej dla polityków obu formacji jest priorytetem. Co zatem w tym „kółeczku” robi Solidarna Polska. Przy okazji Funduszu Odbudowy wychodzi, że Solidarnej Polsce bliżej do Konfederacji. Tak oni sobie są w tej Unii Europejskiej, ale nie do końca są zadowoleni, zatem Funduszu Odbudowy nie poprą. Solidarna Polska jednak ma dwie twarze, jest też taka balcerowiczowska. W sieci krąży dokument programowy partii Zbigniewa Ziobro. W dokumencie tak mniej więcej, że trzeba wspierać duży kapitał, bo ten mały, nasz polski to i tak zdechnie po pandemii, zatem po co w niego ładować kasę z FO. Duży kapitał w Polsce to raczej nie jest nasz krajowy, bo Leszek Balcerowicz w większej części majątek Polski sprzedał w obce ręce. Nie dziwi zatem reakcja Leszka Balcerowicza, który tak skomentował treść dokumentu na TT: „Celne, gratuluję”. Krótko można by podsumować myślenie solidarnej Polski tak. Generalnie to oni są przeciwko FO, bo są za suwerennością Polski. Jednak gdyby FO został przegłosowany, to woleliby obrać drogę wskazaną przed laty przez Leszka Balcerowicza i w kąt idzie wypracowany wspólnie z PiS program odbudowy krajowej gospodarki.

  Konia z rzędem temu, kto ogarnie o co Solidarnej Polsce chodzi. A może posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska już może się poczuć woltyżerką, bo ziobrowy program skomentowała na TT: „I koalicja z @Konfederacja”. Może Solidarna Polska powinna spróbować coś zarobić na swoim pokrętnym myśleniu i zamieścić anons: “Sprzedam koalicję”?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap