back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Stacja końcowa, pora wysiadać!

  Są pociągi ekspresowe, są także drogi ekspresowe, zwane również autostradami. Można wziąć pożyczkę ekspresową. Pan Kazik może ekspresowo naprawić nam zepsutą pralkę. Leczy bywają też ekspresowi przewodniczący. Takim pendolino okazać się może przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka.

  W styczniu minął roczek, jak Borys Budka wygrał wybory na kierownika swojej partii. Jeszcze fotel pod nim nie zrobił się ciepły, a członkowie PO zbierają podpisy, by swojego wodza się pozbyć. Idzie im tak dobrze, że w ilości podpisów członków chcących się pozbyć Budki przegonili te zebrane pod petycją o likwidacji TVP. Co skłoniło niewdzięcznych kolegów do takiego kroku? Przyczyn jest wiele.

  Jak pisze jeden z internautów na twitterowym koncie: „Jak Budka dzisiaj czegoś głupiego nie napisze to zacznę się niepokoić.”. Z tymi niepokojami muszą się mierzyć codziennie koledzy partyjni. Gdy już się doczekają wpisu swojego przewodniczącego, to purpura nie schodzi z ich twarzy. To jest zapewne jedna z przyczyn.

  Odpływ posłów do Polski 2050 Szymona Hołowni może być kolejną przyczyną. Przewodniczący Budka miał scalać Koalicję Obywatelską, a tymczasem trwa ucieczka posłów do Szymona, który już nawet wysilać się nie musi, by ich do tego kroku przekonywać. Jeśli Borys Budka przyspawa się do swojej partyjnej posadki, to za chwilkę demokratyczne wybory się odbędą, będą głosowali wszyscy członkowie PO, ale za lub przeciwko wodzowi Polski 2050 Szymona Hołowni. Pozostali zaś w Platformie Budka i Kierwiński między sobą rozstrzygną, kto będzie przewodniczył w ich ogołoconej z członków partii.

  Spadające słupki sondażowe są jeszcze jedną przyczyną, by Budka wydał oświadczenie, że ze względów zdrowotnych rezygnuje z przewodniczenia PO. Budka atakuje rząd za tarcze antykryzysowe i 2 punkciki procentowe do dołu, nie chce wspierać rządu w walce z pandemią i kolejne pikowanie w dół, szantażuje nie przegłosowaniem Funduszu Odbudowy i Polska 2050 Szymona Hołowni już jest na drugim miejscu rankingu partyjnej popularności.

  Panie Borysie, zanim koledzy Panu zameldują: „Stacja końcowa trzeba wysiadać” może warto poddać się samokrytyce i wysiąść w biegu?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap