back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  „Strategia zwycięstwa”

  Jak zwykle, gdy dzieje się coś interesującego w polityce, gdy mowa jest o puczach, targowicach, linczach w naszym pokoju redakcyjnym od rana goszczą graficzki. Graficzki zatroskane o kraj i rodaków. Tak jest i dziś z tym, że jedna z nich dzierży w dłoniach, poplamione od masła z kanapki zadrukowane kartki papieru. Na nich wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim udzielony dla portalu interia.pl w lutym 2021 roku.

  Dziennikarz pyta o wybory w USA, Lewicę, a także o brak byłego prezydenta w mediach społecznościowych. Aleksander Kwaśniewski w tej ostatniej kwestii odpowiada: „Nie mam potrzeby ekshibicjonizmu: ani osobistego, ani politycznego. Jeżeli ktoś się wypowiada w każdej sprawie, to już nie jest mędrcem. Bardziej cenię te osoby, które wypowiadają się rzadziej, ale ich wypowiedzi są głębokie, niż tych, którzy muszą zabrać głos pod wpływem impulsu. Jeżeli politykę sprowadzimy do tweetów i przeciw tweetów, to będzie to koniec polityki.”

  Czytam ten fragment wywiadu i zastanawiamy się kogo miał pan prezydent Kwaśniewski analizując uczestnictwo w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze. Prawie wszyscy zgodziliśmy się, że nie może być inaczej, ale anonimowym bohaterem tej części wywiadu musi być nie kto inny, tylko naczelny chadek Europy, Donald Tusk.

  Wczorajszy dzień nie mógł się zakończyć bez „ćwierkania” Tuska. Analizuje on wczorajsze wydarzenia w kraju pisząc:” Opozycja, która wybiera taktykę przetrwania zamiast strategii zwycięstwa, na pewno nie wygra. I raczej nie przetrwa.” No i trudno się z nim tym razem nie zgodzić. Platforma Obywatelska myślała, że przetrwa majstrując przy braku poparcia dla Funduszu Odbudowy, a przy tym odsunięcia rządzących od władzy i strategia zwycięstwa zawiodła. Nie mamy zatem wątpliwości, że dni jej są już policzone. Odliczać można już zapewne dni do odejścia jej przewodniczącego Borysa Budki, który do tej sytuacji, swoją nieudolną polityką doprowadził.

  Bardziej złożonej analizy wczorajszego wpisu Tuska dokonał jednak Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZ. Dopatrzył się „chwalebnych” zasług Tuska w marginalizacji Platformy Obywatelskiej i napisał pod postem Tuska: „”Przetrwać” siedem lat na europejskich gażach przyglądając się jak własna partia przegrywa siedem wyborów z rzędu. W tym czasie udzielać wielu cennych rad. Oto zwycięska strategia”.

  Cieszymy się z archiwalnych wykopalisk naszych graficzek. Ten fragment wywiadu z Aleksandrem Kwaśniewskim świetnie wpisuje się wydarzenia wczorajszego dnia na portalach społecznościowych. Podrzucilibyśmy Tuskowi wywiad z byłym prezydentem, by mógł jego światłe słowa wziąć pod rozwagę. Niestety oprócz masła przysechł do kartki kawałek szynki, który nasze Panie być może będą chciały jeszcze wykorzystać, gdy Naczelna uzna, że premia im się nie należy.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com.interia.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap