back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Szorstka przyjaźń

  Powiedzieć szorstka przyjaźń w stosunku do relacji Tusk-Schetyna, to jak nic nie powiedzieć. Choć wydawało się, że panowie poróżnieni byli już przed laty, to wydawało nam się, iż doszło do rozejmu. Wszak, to Nie kto inny, jak Grzegorz Schetyna był największym orędownikiem powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki i objęcia przez niego steru władzy w Platformie Obywatelskiej. Niestety rozejm trwał tylko kilka miesięcy. Swoje śledztwo w tej sprawie przeprowadziła dziennikarka Wprost Joanna Miziołek i donosi w dzisiejszej publikacji, że to co było już nie jest.

  Grzegorz Schetyna udał się na spotkanie z Szymonem Hołownią. Nie wiemy o czym Panowie dyskutowali, wiem jednak, że efektem spotkania jest zapowiedź Tuska, że nie wpuści Schetyny na listy ani do polskiego sejmu ani do senatu. Co najwyżej na otarcie łez Grzesiek liczyć może na oddelegowanie do Parlamentu Europejskiego. To jakby nie było polityczna emerytura i niesfornemu Grzesiowi ten scenariusz się nie podoba.

  Skoro zsyłka do Strasburga jest nie w smak Schetynie, to trzeba szukać wyjścia awaryjnego. Jest nim prawdopodobnie budowanie bloku w kontrze do Platformy Obywatelskiej. O swoim pomyśle Schetyna rozmawiał już z Jackiem Sutrykiem, obecnym prezydentem miasta Wrocławia. Na początek wspólne listy do wyborów samorządowych, a w późniejszym czasie być może podstawiona noga na drodze do sukcesu wyborczego partii Tuska.

  Grzegorz Schetyna jest ambitnym politykiem i tak łatwo pola nie odda. Zanosi się na ciekawy spektakl na opozycji, zatem już kupujemy popcorn i czekamy na bieg wydarzeń.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wprost.pl

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap