back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Szpital w Kutnie

  O Kutno! O Kutno! –
  Wyprałoś mnie z uczuć jak płótno.
  O Kutno! Okrutne Kutenko! –
  Odjęłoś mi miłość jak ręką.

  Tak śpiewa Grzegorz Turnau. Chyba coś w tym jest.

  Zmuszenie śledzeniem programów publicystycznych już od bladego świtu siedzimy z pilotem w ręce. Najgorsze są poranki i wieczory, bo audycje się nawarstwiają. Dzisiaj jednak na dłużej przykuła naszą uwagę „Minęła 8” w TVP INFO”.
  Przyzwyczailiśmy się do rozmów o sytuacji pandemicznej i tak było tym razem. Dzisiejsza rozmowę gości zdominowały pieniądze dla branży kulturalnej i algorytm, który naliczał stawki.

  Jednym z zaproszonych przez redaktora Adriana Klarenbacha gości był poseł Dariusz Joński. Poseł Inicjatywy Polskiej, która wchodzi w skład Koalicji Obywatelskiej. Poseł, który wysławił się okupowaniem Ministerstwa Zdrowia wspólnie ze swoim koalicyjnym kolegą Michałem Szczerbą. Poseł, który postanowił uprzykrzyć życie ministrowi, wiceministrom i pozostałym urzędnikom tego ministerstwa. Ci ostatni zamiast zajmować się walką z pandemią musieli zmierzyć się z zakłócaniem przez posłów Jońskiego i Szczerbę konferencji prasowych, gdy społeczeństwo chciało być poinformowane o szczegółach dotyczących zarazy.

  Poseł Joński przez ostatnie miesiące na każde zadane pytanie odpowiadał pytaniem o respiratory. Do znudzenia powtarzał jak mantrę swoje wyuczone pytanko. Już myśleliśmy, że jest to taki „joński konstans”, gdy w dniu dzisiejszym okazało się, że nasz bohater ma kolejnego „konika”, a jest nim szpital w Kutnie. Każde pytanie skierowane do posła kończy się opowieścią o Kutnie.

  Podobnie było w dzisiejszym programie. Zapytany o przyznane rekompensaty dla środowiska kultury odpowiedział, że pieniądze te powinny być przeznaczone na szkolenie anonimowych pielęgniarek w Kutnie, sugerując tym samym, że nie mają one odpowiedniego przygotowania zawodowego. Chyba nie spodziewał się, że „nożyce się odezwą”. Na twitterowym koncie programu pojawiła się natychmiast odpowiedź od pani Danuty, wieloletniej pielęgniarki: „Panie Joński ja „anonim” spędziłam w szpitalu 35 lat. Ktoś taki, jak pan nie jest w stanie mnie obrazić.”

  No cóż, ta lekcja pewnie do zabetonowanej głowy posła Jońskiego nie przemówiła, bo jedyne co miał do powiedzenia po zapoznaniu się z treścią tweeta, to to, że pani Danuty nie zna. Być może nie jest to pielęgniarka z Kutna. My jednak życzymy pacjentom z Kutna, aby ich personelu medycznego nie trzeba było doszkalać.

  Zaczęliśmy cytatem z piosenki barda i kolejnym zakończymy:

  Jak to się stało, no jak to się stało,
  Że serce Kutna nie przetrzymało?
  Co jest w tym Kutnie, no, co jest w tym Kutnie –
  Że ono nieraz jak nożem utnie?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, tvpinfo.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap