back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  TANKE SCHÖN

  Presja ma sens. Leopardy zasilą armię Ukrainy. Tak zdecydował rząd Olafa Scholza. Jednak poza wszelką wątpliwością jest to, że tej decyzji by nie było gdyby nie zabiegi miedzy innymi polskiego Prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Ten ostatni jeszcze dzisiaj rano pisał na Twitterze: Niemcy otrzymali już nasz wniosek o wyrażenie zgody na przekazanie czołgów Leopard 2 na Ukrainę. Apeluję także do strony niemieckiej o przyłączenie się do koalicji państw wspierających Ukrainę czołgami Leopard 2. To nasza wspólna sprawa, bo chodzi o bezpieczeństwo całej Europy!

  Międzynarodowa opinia publiczna, która naciskała na Olafa Scholza może być usatysfakcjonowana. Choć Niemcy zwlekali, to wypada im podziękować za ten gest w kierunku Ukrainy, co zrobił miedzy innymi polski premier za pomocą twitterowego konta. „Dziękuje Kanclerzowi Niemiec Olafowi Scholzowi. Decyzja o wysłaniu Leopardów na Ukrainę to duży krok w kierunku powstrzymania Rosji. Razem jesteśmy silniejsi.” – napisał Mateusz Morawiecki. Dziękuje Scholzowi także Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy napisał na TT: „Niemieckie czołgi podstawowe, dalsze rozszerzanie wsparcia obronnego i misji szkoleniowych, zielone światło dla partnerów do dostarczania podobnej broni. Właśnie dowiedziałem się o tych ważnych i aktualnych decyzjach podczas rozmowy z Olafem Scholzem. Serdecznie dziękuję kanclerzowi i wszystkim naszym przyjaciołom w Niemczech.”.

  Czołgi jadą na Ukrainę bić się o przyszłość Europy, a my się zastanawiamy, czy Niemcy odpuszczą nam upokorzenie na oczach całego świata.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap