back to top
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  To nie był festiwal „żartów i psot”

  Ponoć skończył się festiwal “Żartów i psot”, którym przez weekend chwaliło się TVN. Gdy wczorajszego dnia w TVN24 wystąpił Władysław Frasyniuk mieliśmy takie wrażenie, że to święto hucpy nadal trwa, tylko Polacy nie zrozumieli tego żartu. Na scenie festiwalu, o którym wspominamy brylowali główni dziennikarze TVN24, którzy bawili niewybrednymi żartami zgromadzoną na widowni i przed telewizorami publiczność i dlatego zdawało nam się, że Frasyniuk szkalujący Wojsko Polskie przy braku reakcji redaktor Kajdanowicza, to dalszy ciąg kuglarskiego występu.

  “Szczerze mówiąc słowo „żołnierz” jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami, bo ja mam wrażenie, że to jest wataha (…) Wataha psów, która otoczyła biednych słabych ludzi” – powiedział w studio TVN24 Frasyniuk i dodał “Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania – trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie”. Przysłuchiwał się tej ocenie redaktor Kajdanowicz i brnął w tę narrację zadając pytania nawiązujące do wcześniejszej wypowiedzi Frasyniuka.

  Dzisiaj do ekipy żartownisi dołączył dziennikarz TOK FM, Piotr Maślak. Ten na twitterowym koncie napisał: “Nie potrafię tego nazwać inaczej, strażnicy graniczni, którzy zabraniają dostarczyć wody i dopuścić lekarzy do uchodźców mogą sobie przyczepić naszywki SS. Tamci też wykonywali rozkazy. A jak Wam każą strzelać do uchodźców też wykonacie rozkaz?”

  Polacy na żartach się jednak nie znają. Minister Obrony Narodowej złożył wniosek do prokuratury w sprawie znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego. Minister Spraw Zewnętrznych składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Posypały się zawiadomienia do prokuratury od osób cywilnych.

  Brakiem zrozumienia dla “żartów” Frasyniuka, Maślaka przy cichym wsparciu redaktora Kajdanowicza wykazują się nawet politycy opozycji. Arkadiusz Myrcha, poseł PO pisze na TT: “Panie @WFrasyniuk , może tak przeprosić i na jakiś urlop? Przynajmniej od występów publicznych. Z szacunku do mundury i dla dobra sprawy. Arkadiusz Myrcha, syn pułkownika WP.” Słowa Frasyniuka potępiają Tomasz Siemoniak były Minister Obrony Narodowej z PO i senator Sonik z Koalicji Obywatelskiej, obecnie Polska 2050.

  Dla niezorientowanych. Wypowiedzi obu Panów nie stanowiło części artystycznej tvn-owskiego festiwalu. TVN wydała nawet oświadczenie, że słów Frasyniuka przytaczała już nie będzie, ale Kajdanowicz może czuć się bezpiecznie. Czekamy zatem na reakcję Agory, do której należy stacja TOK FM. Czy się doczekamy? Raczej wątpimy.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap