back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Torpedą w komisję – list Kamińskiego do Bosackiego

  Wpadł nam w oko list ministra Kamińskiego do Senackiej Komisji, która bawi się w wyjaśnienie sprawy Pegasusa. Fakt, że minister odmawia wzięcia udziału w tej senackiej huucpie nas nie dziwi. Jednak przy okazji warto przytoczyć obszerne wyjaśnienia ministra Kamińskiego, które przemawiają do naszej wyobraźni.

  O celach Komisji:
  1. Dotychczasowe wypowiedzi członków Komisji, a także uchwała ją powołująca, dowodzą, że jedynym celem działań są ataki polityczne na rząd.
  2. Uchwała, a także politycy zasiadający w Komisji, mówi o”badaniu nielegalnej inwigilacji”, o „wpływie nielegalnej inwigilacji na proces wyborczy”. Tymczasem nie ma żadnych dowodów na nielegalne działania wobec kogokolwiek.
  3. Takich dowodów być nie może, bowiem każdy – powtarzam każdy – przypadek stosowania kontroli operacyjnej przez polskie służby uzyskuje wymagane prawem zgody, w tym zgodę sądu.
  O „inwigilowanych”:
  1. Jest rzeczą publicznie znaną śledztwo dotyczące działalności Romana Giertycha. Prokuratura podjęła decyzję o postawieniu mu zarzutów w śledztwie dotyczącym działalności na szkodę spółki giełdowej. Mowa o doprowadzeniu do ogromnych szkód na sumę 72 milionów złotych.
  2. Krzysztof Brejza pojawia się z kolei w śledztwie dotyczącym korupcji w urzędzie w Inowrocławiu, w tym funkcjonowania tzw. „wydziału nienawiści” i nielegalnego finansowania kampanii wyborczej jednej z partii.
  O świadkach:
  1. Przypomnę, że były szef NIK Krzysztof Kwiatkowski usłyszał zarzuty prokuratorskie, a obecnie toczy się przeciwko niemu proces w sądzie.
  2. Prokuratura zdecydowała również o postawieniu zarzutów Marianowi Banasiowi. Choć chroni go na razie immunitet, prokuratura ma zamiar postawić mu kilkanaście zarzutów.
  O skutkach kontroli operacyjnej”
  1. Sprawa prowadzona przez prokuraturę i CBA przeciwko Sławomirowi Nowakowi, kiedyś prominentnemu politykowi Platformy Obywatelskiej, pokazuje, że państwo albo jest w stanie skutecznie ścigać skomplikowane struktury przestępcze, albo musi patrzeć bezradnie na toczące je niczym rak patologie.
  O obowiązkach wynikających z pełnionego stanowiska
  1. Jako osoba odpowiedzialna za nadzór i koordynowanie służb uprawnionych do ścigania przestępczości nie mogę pozwolić na bezradność państwa w tym zakresie.
  2. Tym bardziej odrzucać muszę tak zwaną „doktrynę Neumanna”, która zakłada w istocie zgodę na bezkarność niektórych osób z racji ich powiązań towarzyskich i politycznych.

  Tłumaczenie ministra jest dla nas wystarczające. Gorzej z dzisiejszym świadkiem Romanem Giertychem, który stanął przed senacką komisją. Drogę do niej znalazł bez trudu, a do prokuratury widocznie jest jakiś labirynt i mecenas trafić nie może.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap