back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Tresura Polaków

  René Artois w jednym z odcinków serialu „’Allo, allo” wyraził pogląd, że jeśli Bóg chce kogoś ukarać, to odbiera mu rozum! Można go zastosować do wielu polityków opozycji i osób związanych ze środowiskami opozycyjnymi. Myśl filmowego francuskiego bohatera ruchu oporu skojarzyła się w kontekście wystąpienia w Getyndze (Niemcy) Adama Bodnara (byłego rzecznika praw obywatelskich).

  Obierając nagrodę Dialogpreis Federalnego Związku Towarzystw Polsko-Niemieckich wygłosił przemówienie (co samo w sobie nie jest niczym zaskakującym). Zaskakująca jest jego treść. Przewinęło się w nim wiele wątków, zdecydowanie wiernopoddańczych wobec Niemiec. Zdaniem pana Bodnara polska demokracja po 1989 roku i jej kultura prawna wyrosła na niemieckiej kulturze prawnej. Dzięki niej powstało nowoczesne państwo [polskie], dzięki niej również zintegrowaliśmy się z Unią Europejską.

  Jednak najbardziej szokujący wątek były rzecznik wywiódł z „Małego księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Zaczerpnął stamtąd cytat mówiący o tym, że jeśli oswoi się dzikie zwierzątko, to później nie można go porzucić. Tym oswajającym są wg Bodnara Niemcy a dzikim zwierzęciem – Polacy. To wypowiedź z kategorii „w głowie się nie mieści”! Jak mocno trzeba być pokaranym przez Boga, żeby wymyślić takie porównanie!

  Dla niektórych ludzi na zachodzie Europy tereny leżące na wschód od Odry jawią się jako dzikie azjatyckie stepy. I proszę, pan Bodnar sam ten pogląd podtrzymuje. Czy on również jest oswojony przez niemieckich treserów? Chyba tak, bo przemówienie wygłosił po niemiecku.

  My w redakcji nie czujemy się dzikusami, a tym bardziej oswojonymi przez niemiecki żywioł kulturowy. Dziwne, że ten dziki lud wydał takiego człowieka jak św. Jan Paweł II, którego podziwiał cały świat! Może to też zasługa Niemiec?

  Do popisów pana Bodnara, niedawnego przemówienia (też po niemiecku) Donalda Tuska, można jeszcze dołączyć artykuł z niemieckiego „Spiegla” polskiej prawniczki Sylwii Gregorczyk-Abram. Autorka piesze w nim, że Unia Europejska bezwzględnie powinna zablokować Polsce wypłatę pieniędzy w Funduszu Odbudowy. A przecież to nie pierwszy, lecz jeden z wielu takich głosów. Polska już doświadczyła w swojej historii obywateli działających na jej zgubę ręka w rękę z obcymi państwami. Co z tego wyszło, raczej wszyscy wiedzą.

  Istnieje więc konieczność osobnego przedmiotu szkolnego, dotyczącego historii narodowej XVIII w., aby ewentualnie powstrzymać to szaleństwo wśród kolejnych pokoleń.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: tvpinfo.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap