back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Tusk nowym Szefem KE. Historia lub się powtarzać

  Wydawać by się mogło, że Donald Tusk na polityczną emeryturę wybrał się do Polski. Dwoi się i troi, aby dogonić PiS, ale słabo mu to wychodzi. Za sukces Tuska trzeba jednak uznać, że podniósł PO z kolan, bo na rządów Budki szorowała po sondażowym dnie. Jednak słowa wypowiedziane przez Tuska w studio TVN24 o upiornym Sejmie RP skłoniły nas do tego, by w chęci Tuska, działania na polskim poletku nie wierzyć. No i chyba mieliśmy rację.

  Jak donosi „Wprost” Tusk szykowany jest na szefa Komisji Europejskiej po tym, jak przestanie jej przewodzić Ursula von der Leyen. Co ciekawe, na to stanowisko, szykowany jest przez niemieckich polityków. Autorki tekstu cytują anonimowo polityka PO, który tak o pomyśle mówi: „Nie ma obecnie premierów, liderów europejskich, którzy mieliby odpowiednie doświadczenie na to stanowisko. A Manfred Weber, który zastąpił Donalda na funkcji szefa Europejskiej Partii Ludowej chce zostać premierem Bawarii. Niemieccy politycy w kuluarach instytucji europejskich jako przyszłego kandydata na szefa Komisji Europejskiej wymieniają Donalda Tuska”. Teraz wiemy skąd jego niechęć do reparacji.

  Dziś Tusk przekonuje, że najważniejsza jest dla niego polska polityka i chce ponownie zostać premierem. Pamiętać jednak będziemy, że w 2014 roku w lutym obdarzał Polaków podobną narracją, a po 9 miesiącach zwiał do Brukseli. Czy tym razem będzie podobnie?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wprost.pl

  photo: domenapubliczna/theoniondaily

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap