back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  A co tam, urlop się należy

  Trudno w dniu dzisiejszym znaleźć temat dla rozrywki. Portale przepełnione są makabrycznymi zdjęciami kolejek samochodów na lotnisko i scen grozy z samego lotniska. Afgańczycy uciekają z okrążonego przez talibów Kabulu. Taki los zafundował im prezydent Joe Biden. Ten sam, który przed miesiącem zielone światło dał także rosyjsko-niemieckiemu projektowi Nord Stream 2.

  Władze amerykańskie nie widzą w tym swojej winy. Nancy Pelosi w swoim tweecie pisze, że Joe Bidenowi należy się pochwała, a świat obserwuje, poczynania Talibów względem kobiet i dziewcząt afgańskich. Faktycznie chwała i cześć Bidenowi za to, że świat teraz może obserwować. Może też obserwować opuszczone amerykańskie placówki na terenie Afganistanu i pozostawionych tam na żer morderców ludzi.

  Nasza opozycja w decyzji Bidena też nie widzi nic niestosownego. Doszukują się winy byłego prezydenta USA, Donalda Trampa. Wg stacji TVN24 winny jest nawet PiS. Rafał Ziemkiewicz, który postanowił się dziś za jakąś karę wychłostać i oglądał Fakty TVN, tak pisze na twitterowym koncie: “Jak się należało spodziewać, z Fakty TVN wynika, że sytuacji w Afganistanie winni są tchórzliwi Afgańczycy i rząd PiS, a Amerykanie robią co mogą, by w zaistniałej sytuacji ratować zagrożonych. Wierzcie dalej w bajki o gwarantowaniu przez zagraniczny kapitał „wolności mediów”.

  Fakty TVN zapewne przemilczały, że premier Morawiecki podjął decyzję o przyznaniu wiz humanitarnych dla tych Afgańczyków, którzy współpracowali z Polską w Kabulu. Taka informacja słabo by się komponowała z narracją uprawianą przez TVN. Ten fakt odnotowali jednak inni dziennikarze, którym nie obca jest rzetelność. Jerzy Haszczyński, dziennikarz “Rzeczpospolita” pisze: “Jednak! dobra decyzja (z mojego punktu widzenia, szkoda, że zapadła tuż po zamknięciu poniedziałkowego numeru @rzeczpospolita
  i nie mogłem o niej wspomnieć w tekście)”.

  Gdy w Afganistanie dzieją się sceny jak z horroru, zabijani są niewinni ludzie, gwałcone są kobiety i nieletnie dziewczynki, co w tym czasie robi ulubieniec naszej opozycji, Joe Biden? Joe Biden wybrał się na urlop do Camp David.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap