back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  W internecie nic nie ginie

  Próżno szukać w chwili obecnej tych, którzy krytykowali by program 500 plus lub orędowali za podniesieniem wieku emerytalnego. W wywiadzie udzielonym radiu RMF premier Mateusz Morawiecki przypomina wypowiedzi niektórych polityków Platformy Obywatelskiej dotyczące obu programów. W 2015 roku kandydat na prezydenta kraju Rafał Trzaskowski pisał na swoim twitterowym koncie: „Obniżenie wieku emerytalnego, 500 zł na dziecko, kwota wolna, darmowe leki w 100 dni = katastrofa”. W internecie nic nie ginie, a takie wpisy zapamiętuje się na długo. Premier Morawiecki też pamięta i przypomina tym, którzy cierpią na amnezję. Przypomina też w innym, bardziej pozytywnym kontekście.

  Skoro dla polityków PO, a w szczególności kandydata Rafała Trzaskowskiego programy społeczne, którym patronuje prezydent Andrzej Duda, nie stanowią już wizji upadku kraju. Skoro obniżony wiek emerytalny nie jest dla nich synonimem bankructwa Polski, to może pogląd kandydata Trzaskowskiego na projekty budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, czy przekop Mierzei Wiślanej za pięć lat też da się wygumkować. Dziś Rafał Trzaskowski jest zakładnikiem Partii Zielonych i Donalda Tuska, a pośrednio Angeli Merkel. Marginalna partyjka Zieloni, za swoje poparcie, wymusiła na pretendencie zobowiązanie, że jak tylko rząd się przekopie, to on, jako prezydent, tą samą łopatą, którą wbiła jego koleżanka z PO na terenie przekopu Mierzei Wiślanej, ten przekop zakopie. Jak rządowi Morawieckiego uda się wprowadzić w życie pomysł na Centralny Port Komunikacyjny, to on jako prezydent osobiście zawróci wszystkie jednostki latające na lotnisko w Berlinie.

  Jeśli jednak obie inwestycje przyniosą korzyści dla Polski, bo nie trzeba będzie pytać Rosjan o zgodę na wpłynięcie statków do zatoki, a CPK zatrudniał będzie setki rodaków i przynosił ogromne korzyści finansowe dla Polski, to za pięć lat pan Trzaskowski uzna te „katastrofy” za swoje pomysły, bo tylko wtajemniczeni wiedzą, że on jako wyznawca Spinozy użył swoich mistycznych praktyk, aby zaszczepić w Morawieckim pomysł obu inwestycji.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, rmf.fm
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap