back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Walentynka dla Donka

  Dzisiaj Walentynki. Święto Zakochanych. Każdy ma Walentynkę na jaką sobie zasłużył, albo wymarzył. Taką Walentynką dla Tomasza Lisa jest Donald Tusk. To w dzisiejszym walentynkowym wydaniu nasz uroczy Tomek wyznaje miłość Donkowi w tekście: Polska według Tuska”.

  Walentynka ta, to zbiór oczekiwań Tomka względem Tuska. Są tacy, którzy tę laurkę przeczytali i komentują w wielowątkowych wpisach na TT. Jacek Gądek, dziennikarz gazeta.pl pisze: „Tomasz Lis w tekście „Polska według Tuska” (Newsweek) pisze o 45* rzeczach (słownie: czterdzieści pięć), które Donald Tusk MUSI zrobić, aby Polska była Polską „według Tuska”. A więc Tusk MUSI (to wybór subiektywny mojej osoby)”. W tym momencie zaczyna się wyliczanka. Nas najbardziej ujął ten punkt, który mówi, że Tusk musi zostać ojcem i dziadkiem narodu. Obawiamy się, że za to „dziadostwo” Tusk może miłości Lisa nie odwzajemnić. Podsumowując swoją wyliczankę Jacek Gądek pisze: Jak znam Donalda Tuska (choć nie osobiście), to ma niezły ubaw z tego tekstu, jeśli w ogóle zdoła go przeczytać. Ale dość żartów: Tusk wszystko wynotował i bierze się do roboty – dużo rzeczy musi”. Fakt, aby ze wszystkim zdążyć do wyborów Tusk już dziś powinien zakasać rękawy. Dołożyć kilka zmarszczek i ująć trochę włosów, zaopatrzyć się w laskę, by zostać dziadkiem narodu, bo jak na razie pozuje na młodego, pełnego sił polityka.

  Internauci wzruszeni są wyznaniem miłości Lisa do Tuska w ten dzień Świętego Walentego. Wyliczankę Gądka dopełniają inni dziennikarze. Marcin Makowski z interia.pl pisze: „Ujął mnie zwłaszcza „agent polskiego optymizmu”. Estera Flieger dziennikarka ngo.pl dodaje: „Mnie ujęły wszelkie „musy” historyczne: „musi odczytać znaki historii”. :). Łukasz Pawłowski zauważa: „Ten wybitny przywódca” Czy PO mogłoby już przyjąć deklarację członkowską Tomasza Lisa, bo trochę szkoda papieru i żeby się ten polityk (nie dziennikarz) męczył”. Anna Maria Żukowska sprawdza podobieństwa do polskiej kinematografii: „Tomasz Lis chyba był ostatnio na filmie „Gierek” i stąd to słownictwo i retoryka”.

  Komu jeszcze podoba się Walentynka Tomka dla Donka?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo:


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap