back to top
poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Wolne media wg Tuska

  Demokracja w Polsce jest zagrożona, bo niezależne media zamiast jechać po rządzących, jak po dzikiej kobyle, patrzą także opozycji na ręce. Taka filozofię wyznaje Donald Tusk i podzielił się nią z dziennikarzami Niezależnego Portalu Regionalnego „Zawsze Pomorze”. Jak trzeba mieć pokrętny umysł, żeby przy formułowaniu takiego stwierdzenia powoływać się na dziennikarstwo opozycyjne okresu komunizmu w Polsce. Ciekawe, jak poczuli się dziennikarze Gazety Wyborczej, Onetu czy TVN24 po usłyszeniu zarzutów kierowanych w ich stronę. Na Twitterze milczą.

  Po słowach Tuska nie milczą zaś inni komentatorzy polskiej rzeczywistości. Jan Śpiewak, warszawski aktywista, tak odniósł się do słów Tuska: „Tusk jako dziennikarz w latach 80-tych – w czasach junty wojskowej i warunkach kraju autorytarnego – jechał po Solidarności jak po łysej kobyle. Dzisiaj nie chce, żeby media patrzyły PO, która rządzi w połowie samorządów w kraju, na ręce. Czysty autorytaryzm.” „Winne są media i symetryści. Czyli nie ma refleksji dlaczego PO przegrała w 2015, dlaczego nie wygrała w 2019 i dlaczego Tusk ma największy elektorat negatywny. Skutkiem będzie porażka do Sejmu i Senatu, a łączny wynik partii paktu senackiego do Sejmu będzie niższy niż w 2019!” – napisał Łukasz Pawłowski, prezes ogólnopolskiej Grupy Badawczej. Łukasz Rogojsz z Interii dodatkowo zauważył: „Wolne media NIE SĄ od tego, żeby cokolwiek robić czy to razem z władzą, czy z opozycją. Jak na kogoś, kto tak podkreśla swoje dziennikarskie doświadczenie, PDT bardzo osobliwie rozumie rolę wolnych mediów. Albo chciałby po prostu mieć swoje TVP, „Sieci”, „GaPol” czy „Do Rzeczy”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap