back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  „Wybawca”

  A jednak solidny fundament i nadzieja. Nadzieja miliona Polek i Polaków, a nie odrzut z Europy, czyli Donald Tusk. Dziś poinformował, że w Brukseli przeprowadził rozmowy z wieloma kanclerzami i premierami oraz z przewodniczącą Komisji Europejskiej na temat sytuacji Polski w kontekście praworządności. Oświadczył również, że nikt w Unii Europejskiej nie zamierza karać polskich obywateli za rządy PiS-u. Innymi słowy pieniądze ze środków unijnych otrzymamy.

  Trochę to nas zaskoczyło, bo jeszcze do niedawna politycy opozycyjni wraz z dawnymi polskimi urzędnikami brukselskimi wyraźnie i donośnie krzyczeli, że pieniędzy Polsce rządzonej przez Prawo i Sprawiedliwość w żaden sposób nie należy wypłacać. Absolutnie i bezwzględnie. Hasła te nie przełożyły się na zwiększenie poparcia dla Platformy Obywatelskiej i jej różnych satelitów. Szef partii chyba zmienia opowieść i kreuje się na tego, który załatwił Polsce to, co teraz najważniejsze. I znów nas uratował! Czy wszystko jest już OK i nie musimy martwić się o kasę z Unii? No, chyba tak nie do końca.

  Pojawiło się w wypowiedzi naszego „wybawcy” zdanie o prędkości wycofania się polskiego rządu z istnienia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, a od tego zależeć będzie tempo wypłat unijnych pieniędzy. Tak więc kara jest i polscy obywatele są w znaczny stopniu karani, bo transakcja wiązana uderza jednak w nas, tak zwanych zwykłych ludzi.

  Donald Tusk nie załatwił więc właściwie nic dla naszego kraju. Gdyby pieniądze wypłacano Polsce bez względu na decyzje rządu, to faktycznie były premier okazałby się mistrzem polityki i dobroczyńcą narodu. A tak, wszystko pozostało po staremu i hasłem PO pozostaje zawołanie: „ch.j, d…a i kamieni kupa” i to by było na tyle droczy rodacy!

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap