Wykluczeni

0

Czy w demokratycznym państwie powinniśmy być narażani na ostracyzm tylko dlatego, że mamy inne poglądy? Mogłoby się wydawać, że jest to niemożliwe. A jednak. Wygląda na to, że jeśli nie jesteś członkiem Platformy Obywatelskiej, masz inne niż jej członkowie poglądy, a na dodatek chcesz głosować nie na ich kandydata na prezydenta, to musisz się liczyć z przykrymi konsekwencjami.

Mogła się o tym przekonać pani Anna Derewienko, inwalidka-artystka, która była podopieczną Fundacji Dum Spiro Spero w Bydgoszczy. Pani Anna straciła wsparcie Fundacji z uwagi na swoje preferencje w obecnych wyborach. Prezesem organizacji, która powinna w swych działaniach kierować się apolitycznością, jest radna Platformy Obywatelskiej, Katarzyna Zwierzchowska. Powodem przedstawionym przez Zarząd Fundacji było nieokreślone niestosowne zachowanie pani Anny. To zachowanie, to wpis pani Anny w mediach społecznościowych, popierający urzędującego Prezydenta Andrzeja Dudę. To haniebne zachowanie radnej Zwierzchowskiej i wizytówka Platformy Obywatelskiej. Do celu po trupach.

Dziś pani Anna jest już zaopiekowana. Wsparcia udzielił prezydent Duda i PKN ORLEN, który wziął artystkę pod swoje opiekuńcze skrzydła. Jednak my zadajemy pytanie: Gdzie jest reakcja kandydata Trzaskowskiego, pań Hartwich i Ochojskiej? Janina Ochojska w dniu wczorajszym owszem zareagowała, ale na plany wprowadzenia karty LGBT w całym kraju. Inwalidztwo pani Anny ją nie wzrusza.

Pani Anna nie jest jedyną ofiarą plaformerskich działań. Jak informuje na swoim koncie społecznościowym poseł Kacper Płażyński, znanemu gdańskiemu piekarzowi Grzegorzowi Pellowskiemu, ratusz gdański cofnął zlecenie na wypieki, dwa dni po udzieleniu przez niego poparcia Andrzejowi Dudzie.

Ilu jest jeszcze takich wykluczonych? Ilu jeszcze ludzi Platforma Obywatelska ukarze za śmiałość wyrażania swoich poglądów? Życie jest przekorne i odwraca bieg, a my państwu z PO winszujemy podobnych doświadczeń.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com, tvp.info
photo by: