back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Z ziemi hiszpańskiej do Polski

  Nie milkną echa wizyty w Polsce prezydenta Macrona. Francuski przywódca spotkał się z Andrzejem Dudą i najwyraźniej wizyta była owocna, bo w Europie jest o niej głośno. Hiszpański dziennik El Mundo boleje nad faktem, że Hiszpania znalazła się poza grą o znalezienie się w ścisłym europejskim jądrze. Jądro, to rzecz jasna Francja i Niemcy, a obok nich Hiszpanie widzą Polskę. Zagraniczne media podkreślają fakt, że Polska gospodarka jest szóstą w UE pod względem PKB. Hiszpanie uważają, że należy to uznać i niejako na własne życzenie oddają Polsce pola w kwestii aspiracji do roli lidera.

  Rzecz ma oczywiście drugie dno. Kiedy polskie media drżą na myśl o losie setek tysięcy naszych rodaków osiadłych w Wielkiej Brytanii, wróżąc ich rychły exodus do kraju, za granicą powszechne jest przekonanie, że to nasz kraj stanie się biblijną ziemią obiecaną. Media na Półwyspie Pirenejskim alarmują, że ich kraj wobec narastającego kryzysu demograficznego może doznać kolejnego druzgocącego ciosu w postaci masowych przenosin Hiszpanów do Polski. Sojusznikiem Hiszpanii nie jest też zmieniający się klimat. Jak powiedział redakcji Cebuli mieszkający od kilkunastu lat w Polsce Eduardo Torres, w związku ze zmianami klimatu czuje się dziś w Polsce jak w Hiszpanii swojego dzieciństwa.

  Eduardo podkreśla, że narastający kryzys imigracyjny widać gołym okiem. Jak mówi, dzwoni do niego coraz więcej osób z ojczyzny, żeby zapytać, gdzie w Polsce najlepiej osiąść i jakie trzeba spełnić warunki, żeby starać się o obywatelstwo. W internecie powstają pierwsze agencje oferujące Hiszpanom pomoc w przenosinach i obsługę w ich ojczystym języku. Jak ustaliliśmy, większość tanich linii lotniczych planuje w związku z tym uruchomienie dodatkowych połączeń między hiszpańskimi i polskimi miastami, przy czym większość w kierunku polskim.

  Czy możemy już zacząć się obawiać masowej migracji Hiszpanów zachwyconych rosnącą pozycją Polski i rozczarowanych poślednią pozycją ich kraju? Redakcja Cebuli uważa, że to przesadzony problem, a zagrożenie najazdem nie jest takie znów wielkie. A może imigranci z Hiszpanii wprowadzą w Polsce obyczaj odbywania obowiązkowej sjesty? My nie mielibyśmy nic przeciwko temu!

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność..

  źródło: tvp.pl
  photo by pixabay.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap