back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Za co płacimy posłom?

  Wysokość uposażenia polskiego posła wynosi 9 892,30 PLN brutto. Ponadto na prowadzenie biura poselskiego otrzymuje miesięcznie kwotę 12 150 PLN brutto. Wielu z nas kwoty takie znajduje w skarpecie po dwudziestoletnim oszczędzaniu na zabawkach dla dziecka, lepszej chabaninie, czy wakacjach u babci na wsi zamiast tropików. No ale przecież posłowie tyrają, jak dzicy i pot im spływa jak tłusta oliwa. Tak by mogło nam się wydawać, bo to przecież my jesteśmy pracodawcami i tych tytanów pracy do parlamentu wybieramy.

  No właśnie. Nam się tylko wydaje, a codzienność, jak w szkole. Część na wagarach, część pod ławką zajmuje się nie tym, czym powinni biorąc udział w posiedzeniu sejmu. Sporej grupie szykuje się ośla ławka.

  Dziś ten wysiłek naszych przedstawicieli obserwowaliśmy podczas obrad sejmu, na którym wystąpienie miał premier Morawiecki, a sprawozdanie składał minister ds Unii Europejskiej Konrad Szymański. Ten drugi szybko zauważył, że nasza sejmowa gwardia nawet z przedstawionymi dokumentami się nie zapoznała. No ale przynajmniej byli na sali sejmowej. Posłanka Barbara Nowacka, posłowie Joński i Śmiszek woleli być poza budynkiem sejmu, jako obstawa dla Marty Lempart, wykrzykującej na ulicach Warszawy słowa, których przed 22 nie powinno się przytaczać.

  Większość posłów Koalicji Obywatelskiej i Lewicy pod przysłowiową ławką, bawi się swoimi smartfonami i zamiast wsłuchiwać się w wystąpienia zaproszonych gości, komentuje bieżące wydarzenia, których treść poznali serfując po internecie. Niedoszła prawdziwa prezydent zamiast obradami zajmuje się wyrokiem Sądu Dyscyplinarnego. Tomasz Trela recenzuje na TT wypadki sprzed sejmu.

  Część posłów zamiast słuchać debaty wybrało dzielenie się własnymi złotymi myślami z obserwatorami na TT. Nitras coś o Cyrankiewiczu, Zalewski o Putinie, a Sikorski o braku gratulacji dla Bidena.

  Zatem za co my te pieniążki wpychamy im do kieszeni? Za wszystko, tylko nie to, co w umowie z nami zawarli.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap