back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Żal za widokiem

  Zachowanie polskiej klasy politycznej (powiedzmy już na początku klasa ale bez klasy!) jest zaskakujące. Dotyczy to przede wszystkim polityków opozycji i tych związanych z Platformą Obywatelską.

  Dajmy dla przykładu Włodzimierza Cimoszewicza. Parę dni temu narzekał w jednym z wywiadów powiedział, że mur na granicy polsko-białoruskiej całkowicie uniemożliwi mu oglądanie Białorusi w czasie jego spacerów po lesie. Mieszka bowiem w odległości dwóch kilometrów od granicy. Fakt jest to problem i zarazem powód, dla którego rząd powinien opamiętać się zaprzestać budowy muru. Zasłoni on widoki panu Cimoszewiczowi. Jak widać były polski premier, minister spraw zagranicznych, marszałek Sejmu (pominiemy inne funkcje, a było ich sporo) ustawicznie patrzy na Wschód. Przecież swoją karierę polityczną rozpoczął w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a w gorącym dla kraju okresie (1980-1981) spokojnie bawił w Stanach Zjednoczonych na stypendium Programu Fulbrighta na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Zresztą nie on jeden jako członek PZPR skorzystał z tego stypendium. Dziwne, że tak chętnie wyjeżdżali partyjniacy do tych okropnych Stanów? Dziś pan Cimoszewicz kontestuje działania polskiego rządu wobec kryzysu na granicy, ostatecznie przebiegającej niedaleko jego posiadłości.

  Ale jeszcze gorzej jest na Zachodzie. W ostatnich dniach docierały do Polski słowa wsparcia z wielu krajów europejskich. Tymczasem polscy europarlamentarzyści z partii opozycyjnych, podobnie jak ich koleżanki i koledzy w krajowym parlamencie, stanęli przeciwko swojemu państwu. Znaleźli się w grupie inicjującej list z apelem do Komisji Europejskiej o niezatwierdzenie polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Wśród nich są też ci z przeszłością w PZPR, a dziś czołowi demokraci. Zdaje się, że ich już nic nie zmieni (mogą dokonać tego wyborcy w następnych wyborach), bo dawne nawyki pozostały u nich bez zmian.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap