back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Załoga „Rudego”

  Donald Tusk już nie pierwszy raz pozazdrościł prezydentowi, premierowi i konstytucyjnym ministrom. Pozazdrościł popularności przy okazji zabiegów dyplomatycznych, gdzie Polska odgrywa dużą rolę. Wykorzystuje napięcie na granicy rosyjsko-ukraińskiej do zyskania na popularności. Nie on jest języczkiem uwagi, nie z nim rozmawia Prezydent USA Biden. Nie z nim spotyka się Antony Blinken. Z nim spotkali się dzisiaj działacze Platformy i byli prezydenci przy owalnym stole. Panowie omawial sprawy bezpieczeństwa Polski, jakby to od nich ten fakt zależał.

  Eurodeputowana Sylwia Spurek zauważyła ten fakt i mimo, iż spotkanie nie dotyczyło krów, świń, nietoperzy czy żabek, postanowiła skomentować Tuskowe spotkanie. „Nowy rok a stara Platforma Obywatelska, czyli sami mężczyźni wyjaśniają nam świat i zajmują się naszym bezpieczeństwem… To oczywista oczywistość, ale powtórzmy: nie ma demokracji, nie ma praw człowieka bez równości. Panie premierze Donald Tusk, prosimy o więcej unijnych wartości.” Ta równość wg Pani Spurek, to zapewne parytety. Już sam fakt zwołania przez Tuska jakiegoś towarzyskiego spotkania jest śmieszny, ale bardziej by nas ubawił, gdyby spełnione było życzenie Pani Spurek i za stołem znalazłyby się: niedoszła prezydent Kidawa-Błońska, czy znana z kolorowych żakiecików posłanka Lubnauer.

  Spotkanko Tuska, transmitowane przez jego ulubioną stację TVN24, zauważają też internauci i komentują. „Po co w ogóle robić spotkanie w takim formacie? Dlaczego ktoś uznał, że byli ministrowie z lat 90. mają więcej do powiedzenia od ekspertek z obecną wiedzą w danej dziedzinie? Przecież poza foto z poważnymi minami zatroskanych panów nic z tego nie wyniknie.” – pisze dziennikarz Gazety Wyborczej, Wojciech Karpieszuk. „Jako przeciwnik rządów Jarosława Kaczyńskiego mówię wprost że to siara i obciach. Ochwacone konie PO i SLD , zero powiewu świeżości i autentycznego optymizmu , spotkanie w domu pogodnej starości . Czym oni chcą porwać za sobą młode pokolenie , jak mnie , 71-latka to zniechęca ?” – zauważa jeden z komentujących spotkanie. „Przywódca alternatywnego państwa Donald Tusk zwołuje quasi Radę Gabinetową aby z byłymi prezydentami, ministrami i generałami rozprawiać o rządzeniu i obronności Polski. Gdyby nie to, że wypadło mocno groteskowo ktoś z zewnątrz pomyślałby, że to jak… transmisja z próby puczu.” – komentuje mecenas Smoktunowicz.

  Myślimy, że na spotkaniu zapadły bardzo istotne decyzje. Z kogo będzie się składała załoga „Rudego” i czyj kot wcieli się w rolę Szarika, skoro dziś Międzynarodowy Dzień Kota. Pozwoliliśmy sobie na prywatę i proponujemy w grafice w roli Szarika kota naszej Naczelnej.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap