back to top
poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Zamek od Skarbu Państwa dla Fundacji, a w zamku hotel. W radzie fundacji Aleksandra Dulkiewicz i Paweł Kowal

  Uderz w stół nożyce się odezwą. Ileż to już razy, tak rozpoczynaliśmy nasz felieton. Bo przecież opozycja i media jej sprzyjające maja krótka pamięć i zapominają o swoich przewinieniach, gdy zaczynają atakować obóz rządzący. Jednak zapominają także o tym, że dla chcącego nie ma nic trudnego i każdy dokument można znaleźć w internecie, nawet ten najodleglejszy.

  Ostatnio internet rozgrzewała sprawa willi przekazanych na fundacje, z którymi związani są politycy PiS. Dzisiaj w internet rozgrzewa inna fundacja. Fundacja, która w 2014 roku otrzymała nie willę, a zamek gotycko-renesansowy w Wojnowicach na Dolnym Śląsku. Zamek otrzymała Fundacja Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego od Skarbu Państwa w 2014 roku, jako darowiznę. W Radzie Fundacji zasiadają: Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Gdańska, Paweł Kowal – poseł PO, Rafał Dutkiewicz – b. prezydent Wrocławia.

  Można pomyśleć, że w zamku odbywają się dzisiaj poważne konferencje dotyczące Europy Wschodniej. Być może uczestnicy tych konferencji pochylają się nad losem ogarniętej woja Ukrainy? Nic bardzie mylnego. Spółka należąca do fundacji prowadzi tam hotel zapewne z wyszynkiem. Hotel położony jest malowniczo, zatem możemy zakładać, że odbywają się tam wesela, być może we wschodnioeuropejskim anturażu, a w restauracji podawane są schabowe, a la Jeziorański.

  Felieton zakończymy wpisem Marcina Dobskiego , dziennikarza Salon 24, który zauważył: „Willa plus” edycja 2014 rok. Fundacja dostaje budynek, a potem robi w nim hotel. Tak, tak. Tym razem druga strona barykady. W radzie fundacji Aleksandra Dulkiewicz i Paweł Kowal.”

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap