back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Zandberg: Dobra decyzja ws. Ławrowa. On powinien pojechać do Hagi, a nie na szczyt OBWE

  Najważniejsza informacja. Informacja dnia. Polskie władze odmówiły wiz delegacji rosyjskiej z Ławrowem na czele. W związku z tym, kolega Ławrow nie zrobi sobie wycieczki do Polski na szczyt OBWE, który ma się odbyć w Łodzi. Tak powinny się zachowywać wszystkie państwa. Dla nas obecność Ławrowa na szczycie G20 była niezrozumiała i nawet jeśli nie stukano się z nim kieliszkiem przy okazji bankietu, to i tak fakt, że Ławrow tam się znalazł było niesmaczne. Ciężko się to oglądało.

  Dzisiaj jesteśmy dumni z władz naszego państwa. Nie ma żadnego ale. Nie wszyscy jednak są podobnego zdania. Były premier Włodzimierz Cimoszewicz Ławrowa witałby z kwiatami. Poseł Kostuś z Platformy Obywatelskiej wpuściłby drania do Polski, gdyby ten obiecał, że Rosja przerwie działania wojenne i odda Ukrainie zagrabione ziemie. Poseł Kostuś zachowuje się jak dziecko. Ławrow jest takim draniem, że obiecać może nawet wieczne życie i gruszki na wierzbie, ale wiadomym jest, że słowa nie dotrzyma. Ponadto z łajzą się nie negocjuje.

  Większość Polaków cieszy się jednak z tego faktu. Adrian Zandberg powiedział w Polsacie: „Dobra decyzja ws. Ławrowa. On powinien pojechać do Hagi, a nie na szczyt OBWE”. „Agencja AFP, podała, że Polska, która jest organizatorem spotkania ministrów OBWE, zaplanowanego na początek grudnia, odmówiła szefowi rosyjskiej dyplomacji Siergiejowi Ławrowowi pozwolenia na wjazd do kraju. A Ławrow cyt „to niedopuszczalny atak na Federacje Rosyjską” Bezczelny typ” – pisze Jerzy Dziewulski na TT. Paweł Kowal idzie dalej i pisze na TT: „ Ławrow nie wjedzie do Polski. A rosyjski ambasador już dawno powinien wyjechać.

  źródło: twitter.com

  photo: domena publiczna

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap