back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  „Zawsze będziemy o Nich pamiętać”

  Rocznica katastrofy smoleńskiej to dla większości z nas dzień upamiętnienia 96 jej ofiar. Przypadkowych ludzi, których w realnym życiu dzieliło wiele, ale łączyło jedno pamięć o bohaterach Starobielska, Kozielska czy Ostaszkowa. Dziś odbywają się uroczystości upamiętniające ten bolesny dla wielu Polaków dzień.

  Niestety są i tacy, którzy na grobach ofiar próbują ugrać polityczny kapitał. Przy Placu Defilad w Warszawie, gdzie odbywała się część uroczystości, hucpę urządzali pseudo przedsiębiorcy pod wodzą Pawła Tanajno. Podgrzani zapewne wczorajszym wywiadem Donalda Tuska, który za katastrofę sprzed 11 laty obwinia wszystkich, tylko swojego udziału w tym nie widzi. Ciekawe, że doszedł do takiego wniosku po 11 latach, bo wcześniej dziwnym trafem milczał. Skarży się na prokuraturę, która nie zakończyła śledztwa, Zapomina, że to jego prokuratorzy śledztwo rozpoczęli. Symptomatycznym jest tez fakt, że obszernego wywiadu dla TVN24 udziela w dniu przedrocznicowym, czy to oby nie była prowokacja dla takich jak Tanajno?

  Od 8 rano trwały potyczki z policją. Na portalu Wirtualnej Polski wsłuchujemy się w wypowiedzi protestujących. Dama w okularach jest najwyraźniej zadowolona z zaistniałej sytuacji i cieszy się z prowokowania służb mundurowych i kierowania przeciwko nim spraw do sądu. Jegomość z żółtą flagą uznał, że rocznica katastrofy smoleńskiej jest dobrym momentem aby się pokazać. Pokazać można się także w oknie, albo na wybiegu dla modelek nie dotykając przy tym polskiej pamięci historycznej i jej bohaterów. Może jeszcze powinni urządzić festiwal wyzwisk, bo dla nich nie ma żadnej świętości.

  Godzenie w pamięć 96 tragicznych pasażerów prezydenckiego samolotu odbywa się też na portalach społecznościowych. Leszek Miller tak pisze na twitterowym koncie: „Ludzie w tym samolocie dzielili się na tych, którzy mogli wszystko i którzy nie mogli niczego. Iza, Jola, Jerzy nie mogli nic zrobić. Ale inni mogli spowodować, że samolot zawróciłby, nie lądowałby czy w ogóle by nie wyleciał. Jedni zgotowali drugim ten tragiczny los. Pamiętamy!” . Szkoda naszego wysiłku na komentarz do tego wpisu. Cisną się pod palce tylko te klawisze klawiatury, które wystukałyby obraźliwe słowa. Niech za nas przemówi poseł Anita Czerwińska, która ten i inne podobne wpisy tak skomentowała: „11 lat temu było to samo. Przemysł pogardy i ataki. Te same osoby, słowa, frustracja i ta sama nienawiść.”

  Dobrze, że w większości z nas trwa pamięć o skutkach tragedii sprzed 11 laty. Premier Mateusz Morawiecki na facebookowym koncie pisze m.in.: „Katastrofa smoleńska, ta największa narodowa tragedia w powojennej historii Polski, zraniła wiele rodzin, odebrała im wspaniałe Matki, Ojców, Córki i Synów. Ale także zraniła naszą Ojczyznę, bo odebrała Jej ludzi najwybitniejszych i najbardziej Jej potrzebnych. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonkę Marię, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, ministrów, parlamentarzystów, generałów, szefów najważniejszych instytucji i wielu świetnych urzędników.”

  Nasz dzisiejszy felieton zakończmy słowami premiera Morawieckiego z w/w wpisu: „Zawsze będziemy o Nich pamiętać”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap