back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Zbawca pracuje

  Według sondażu, który przeprowadził Super Express, ponad 50% Polaków uważa, ż Donald Tusk nie powinien wracać do polskiej polityki. Rodacy mieli do sondażu praktyczne podejście. Wiedzą doskonale, że nikt mu tyle nie zapłaci, co brukselskie instytucje. Przecież jawnym jest fakt, że to domowy portfel kierował Tuskiem, gdy ten zamienił premierowski stołek na brukselskie salony. Obywatele pytani w ulicznej sondzie, co Tusk zrobił dla Europy mieli z tym problem. Głupio było wspominać Brexit choć to jest fakt oczywisty. Znalazł się jednak jeden odważny, który wymienił jedną korzyść. Korzyść Ta jest jednak żadna dla Europy, ale istotna dla Tuska. Pan Donald bowiem piastując najważniejszy urząd W Unii Europejskiej nauczył się języka angielskiego, co zapewne miało wpływ na to, że został naczelnym chadekiem Europy i mógł przedłużyć swój intratny pobyt w Brukseli.

  Skoro Polacy Tuska nie chcą, to informacja do niego już zapewne dotarła. Wziął się zatem za naprawianie Budki i organizacji, której był ojcem założycielem. Czuć łapska Tuska, gdy analizuje się wczorajszą wizytę Budki w Rzeszowie. Walka o laur pierwszeństwa w toczącej się bitwie o fotel prezydenta Rzeszowa już jest po stronie Budki i Platformy Obywatelskiej. Co tam, że kandydat był kandydatem całej opozycji, co tam, że nie był on pierwszym wyborem PO. Ważne, że to nie Kosiniak-Kamysz, Hołownia czy Czarzasty grzali się wczoraj w blasku jupiterów przy wygranym. Robił to Budka sugerując wyłączny związek zwycięzcy z Platformą.

  Robotą Tuska może być także ukrócenie samowolki posłów Koalicji Obywatelskiej w mediach. Nie radził sobie z tym Budka, a posłowie ochoczo przyjmowali zaproszenia i mówili, to co czują lub myślą, a nie to co chciałby usłyszeć Budka. Dziś już nie ma takiej laby. Dziś trzeba się Budce z zaproszenia wyspowiadać i zapewne ustalić, co dany poseł myśli lub czuje.

  Ukrócone zostały podrygi Trzaskowskiego. Tusk w wywiadzie podzielił się opinią, że Trzaskowski rozbijać obozy sobie może, ale wyłącznie na chwałę Platformy. Jeszcze słowa Tuska nie ostygły, a już sam Trzaskowski ogłasza campusy przystawką jego partii. Czy do skrzykniętej młodzież przekaz już doszedł?

  Czekamy na macki Tuska w opozycyjnym obozie. Czas Kosiniaka-Kamysza, Czarzastego i Hołownię ustawić do pionu żeby im przywództwo na opozycyjnej scenie wybić z głowy. Może się Hołownia popłacze ale ten manewr zapewne wkalkulowany został w tuskowe ryzyko.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, se.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap