back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Zero Euro na uchodźców. UE nie zdaje egzaminu z empatii

  Polska zdała egzamin z empatii. Od początku wojny przyjęliśmy ponad dwa miliony uchodźców. Część z nich wraca do kraju. Jest ich coraz więcej. Część się waha. Jest jednak ogromna rzesza Ukraińców, najwięcej matek z dziećmi, którzy chcą pozostać w Polsce do końca wojny. Dziś wysłuchaliśmy rozmowy z burmistrzem Karpacza. Mówił, że mimo możliwości translokacji do Niemiec, Francji, czy Grecji Ci, którzy swój kąt znaleźli w Karpaczu chcą pozostać w Polsce.

  Polska pomaga. Jest 500 + dla matek z Ukrainy. Jest pomoc finansowa dla tych, którzy naszych wojennych gości zza wschodniej granicy przyjęli pod swój dach. Wielu z naszych gości ma już PESEL i znalazło pracę na polskim rynku pracy. W sklepach coraz częściej słyszymy ukraińską mowę lub charakterystyczny zaśpiew.
  Polska pomaga, ale czy inii pomagają Polsce w tej osobliwej sytuacji. Komisja Europejska nie kwapi się do przelania EURO, by wspomóc polski rząd. Europoseł Patryk Jaki podczas obrad Parlamentu Europejskiego przypominał, że w Polsce jest tylu uchodźców, jakich nie przyjął cały zachodni świat przez lata. Przypomniał pieniądze płynące do Turcji, by fala uchodźców nie popłynęła do Europy Zachodniej. Z tym tylko, że to nie byli uciekinierzy przed wojną. Realną wojną, jaka mamy w Ukrainie.

  Unia Europejska nie zdaje egzaminu z empatii. Pewnie z powodu judzenia przez polskich opozycyjnych europosłów. Wstyd. Historia będzie ten fakt pamiętać.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap