Zielona tabelka

0

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej przedstawił tabelkę. Tabelkę sporządzoną przez specjalistów z Unii Europejskiej. Raport cały na zielono tylko dla Polski. Sam premier dodał, że gdyby go wczoraj zapytano o wyniki raportu myślałby, że tak pięknie być nie może. Co w tej tabelce? Wszystko, co mówi o kondycji polskich finansów publicznych. Wg niej Polska z jedną z najwyższych wiarygodności finansowych i jednym z najmniejszych ryzyk według Komisji Europejskiej. Oznacza to, że Polska jest odporna na kryzys.

Skąd ten zielony kolor nadziei. Miedzy innym stąd, że uszczelniono VAT odziedziczony po poprzednikach z PO i PSL z Tuskiem na czele. Na nieszczelnym VAT Polska straciła 250 milionów wg niezależnych analityków. Dzięki temu zredukowany m.in. dług publiczny.

Spoglądamy na dane z tabelki Komisji Europejskiej i nie dziwimy się, że premier głośno się zastanawia, co na to publicyści i politycy partii opozycyjnych? Słabo premier zna naszych dzielnych krytyków rządu. Zapewne zaraz znajdzie się usprawiedliwienie dla tej „haniebnej” tabelki. Oczami wyobraźni widzimy już wpisy na portalach społecznościowych:
1.) że autorzy raportu z Komisji Europejskiej byli na środkach dopingujących zakupionych w pobliskich monopolowych,
2.) że dane na brudnopisie zostały zalane fusami od kawy, stąd ten zielony kolor,
3.) że to nowa tablica Mendelejewa i ciemny naród się na to nabrał,
4.) że to zupełnie nie interesujące informacje, wolelibyśmy coś o Gowinie usłyszeć

Jeszcze konferencja się nie skończyła, a już nasze przewidywania się sprawdziły. Pierwszy nasz Tygrys, Władek Kosiniak-Kamysz, któremu sukcesy rządu najbardziej dokuczają, bo nie są jego udziałem. Jego konstrukcji myślowej nie przewidzieliśmy. Wg prezesa PSL, tabelka jest optymistyczna, bo rząd nie wprowadził stanu nadzwyczajnego i nie pomaga przedsiębiorcom. Czy ktoś jest mógłby nam odpowiedzieć, jaki jest stan umysłu prezesa PSL?

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com, tvpinfp.pl
photo by: