back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Żmija kąsa biednych

  Jeśli pracujesz na państwowej posadzie i zarabiasz 3000 PLN brutto nie masz prawa do choćby najmniejszej nagrody. Pracownicy poczty, lekarze, pielęgniarki i nauczyciele, urzędnicy zarabiający najniższą krajową nie zasłużyli na finansowe wsparcie od rządu. Okrucieństwo to nie jest spowodowane brakiem chęci ze strony rządu. Tego życzy sobie Platforma Obywatelska

  Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu Koalicja Obywatelska, ustami swojego szefa klubu Borysa Budki, zażądała przerwy w obradach. To nic szczególnego, bo Budka na każdym posiedzeniu wnosi o przerwę z byle jakiego powodu. Dzisiaj grzmiał z mównicy: „Wnoszę o przerwę do godziny 12. Przerwę dla pana premiera Morawieckiego, by uchylił skandaliczne rozporządzenie, które obowiązuje od 1 stycznia tego roku. Wyobraźcie sobie państwo, że Polakom zafundowali rekordowe podwyżki prądu, gazu, na stacjach benzynowych! A dla siebie? Dla siebie nielimitowane podwyżki w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Czy pan ma jakiekolwiek granice obłudy?”. Grzmiąc wymachiwał tajemniczą kartką, która zapewne była zdobytym w bojach rozporządzeniem.

  Budce odpowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. „To, że pan kłamie, przyzwyczailiśmy się panie przewodniczący. Niech pan zachowa w tym chociaż odrobinę wiarygodności. Rozporządzenie, które pan pokazuje, pozwala dać dodatki osobom, które zarabiają 3000 złotych brutto. W swoim cynizmie panie Budka, niech pan też jakąkolwiek wiarygodność zachowuje”. To czyja to była obłuda, o której mówił Budka? Może jednak samego byłego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej? Albo żył w niewiedzy, albo źle się przygotował do wygłoszenia żądania przerwy, albo cynicznie chciał zagrać najmniej zarabiającymi, by dowalić rządowi.

  Przyzwyczailiśmy się do tego, że PO użyje każdej broni, by zaatakować rządzących. Dziś mięsem armatnim byli urzędnicy zarabiający najmniejszą krajową. Jutro mogą to być nauczyciele, a pojutrze pielęgniarki. Niewątpliwie doczekaliśmy się najparszywiejszej opozycji w dziejach powojennej Polski demokratycznej. Po prostu żmije

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, sejm.gov.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap