back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Żołnierki wyklęte

  1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Inicjatorem ustanowienia tego święta był Prezydent RP Lech Kaczyński w 2010 roku. Prezydent mówił o tym dniu: „jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata”.

  Dziś wielu z nas oddawało hołd bohaterom. Składano kwiaty pod pomnikami, ulicami miast przechodziły marsze upamiętniające tych, którzy walczyli z sowieckim i rodzimym komunistycznym okupantem. W wielu miastach odbyły się biegi „Tropem wilczym”. W jednym z nich wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda. Na elewacji Pałacu Prezydenckiego rozbłysła okolicznościowa iluminacja.

  Premier Mateusz Morawiecki uczcił ten dzień wzruszającym wpisem na Facebooku. Wpis był hołdem złożonym kobietom żołnierkom, z którymi dzisiejszy dzień świętowała mama Premiera w Polanicy. Pod postem zamieszczono zdjęcia. Na ilustracjach starsze Panie, które przed laty, jako młodziutkie dziewczyny, były sanitariuszkami i łączniczkami w bohaterskich oddziałach. Każda z nich swoją walkę odpokutowała więzieniem i zesłaniem do sowieckich obozów. Żołnierz najczęściej kojarzy nam się z mężczyzną, tym bardziej ujmuje pamięć premiera o walecznych kobietach, bohaterkach tamtych lat.

  Pod postem setki życzeń dla heroicznych Pań do których Redakcja Cebuli dołącza.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: facebook.com
  photo by pixabay.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap