czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img
More

  Najnowsze

  Piotr Kuczyński przestrzega przed nowym ministrem od kasy

  Trudno nazwać Piotra Kuczyńskiego, głównego analityka Xelion, przyjacielem Prawa i Sprawiedliwości. Można raczej uznać, że Kuczyński, to dobry doradca tych, co za chwile mogą objąć stery rządu. Tylko, czy oni będą chcieli słuchać głosu rozsądku? Jeśli już namaścili Andrzeja Domańskiego na ministra finansów, to będzie im się trudno odciąć od jego dzisiejszych deklaracji.

  Jedną z tych deklaracji, jest przywrócenie VAT na żywność, tak jakby w Polsce ceny żywności spadły i Polacy mogą szastać kasą. Kuczyński przed tym przestrzega i pisze na platformie „X”: „Hmm… podobno przyszły minister finansów? Z punktu widzenia budżetu ma rację, ale wiosną mamy wybory samorządowe i europejskie. Więcej takich pomysłów i porażka na widnokręgu…”.

  Domański mówi to, co jest tak naprawdę w głowach polityków Platformy Obywatelskiej, a zapewne także Trzeciej Drogi. Pominiemy w tej wyliczance Lewicę, bo chce wierzyć, że nadal są partią socjalną, która się nie odcięła od jej robotniczych korzeni.

  Kuczyński mówi to, co może być zgubą tych, którzy poczuli się tak pewnie, że nie straszne im już żadne wybory. Może to i lepiej. Jeśli PiS wygra wybory do Parlamentu Europejskiego i prawica wygra w Hiszpanii i Włoszech, to marzenie Niemiec o centralizacji spełznie na niczym.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap