back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  WOŚP – „gigantyczna kampania prania wizerunku”

  Jerzy Owsiak się cieszy. Jego skarbonki kolejny raz się napełniły i pobiły rekordy. Tym samym Jerzy Owsiak jest coraz bliżej 100 najbogatszych Forbsa. Raczej trudno uwierzyć w jego serce przepełnione miłością do bliźniego i charytatywnością. Co kryje się naprawdę za WOŚP wypunktował we wczorajszym wpisie na platformie „X” warszawski aktywista Jan Śpiewak.

  „WOŚP z wielkiej mobilizacji zwykłych ludzi przeistoczył się w gigantyczną kampanią prania wizerunku przez korpo, celebrytów i polityków. W ramach WOŚP: – reklamowany jest alkohol i jego spożywanie (stoi to w sprzeczności ze statutem samej fundacji Owsiaka) – promowany jest hazard – sprzedawane są usługi publiczne (śluby, bony na usługi w szpitalu) przez polityków co jest ewidentnym złamaniem prawa i nadużyciem stanowiska – liczni politycy sprzedają swój czas pracy, który jest opłacany z publicznych środków – sprzedawane jest mienie publiczne (barierka sejmowa, głośnik z PKiN) Mamy do czynienia z gigantyczną prywatyzacją państwa na użytek fundacji, której lider jest za prywatyzacją służby zdrowia i przeciwnikiem wzrostu publicznych nakładów na nią. Ktoś to szaleństwo powinien zatrzymać. Należy wprowadzić absolutny zakaz brania udziału w WOŚP przez polityków i jednostki publiczne. Nie może być tak, że państwo wydaje dziesiątki jeśli nie setki milionów złotych na prywatną inicjatywę, Politykami nadużywającymi swoich stanowisk w prywatnych celach powinna zająć się prokuratura i Bodnar” – napisał Jan Śpiewak.

  Tymczasem Owsiak przed akcją przyjmowany był we wszystkich ministerialnych gabinetach rządu Donalda Tuska. Polska Policja ośmieszyła się spotem, który wyprodukowała, by na wsparciu akcji Owsiaka przypodobać się nowemu pryncypałowi. Sam Owsiak jest za prywatyzacją służby zdrowia, która szeroko drzwi będzie otwierała wyłącznie na milionerów w typie Owsiaka.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap