back to top
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Logika Pana Ambasadora

  Z okazji 105 rocznicy odzyskania Niepodległości, przywódcy innych państw i dyplomaci ślą Polakom życzenia. Nie będziemy okrutni i nie pochylimy się nad życzeniami od Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Zbyt szczerze one nie zabrzmiały. Jednak życzenia do Ambasadora Austrii ani nam nie umknęły, ani nie możemy udawać, że nas nie rozbawiły. Trzeba się zatem przy nich zatrzymać.

  „Austria składa Polsce najserdeczniejsze gratulacje z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów przez Rosję, Prusy i Monarchię Habsburgów.” – napisał ambasador Andreas Stadler i świat się zatrzymał. Widać, że prawda historyczna Pana Ambasadora uwiera, albo austriackie podręczniki do historii lekko ją skrzywiają. Według tej filozofii w Austrii wymarli wszyscy Ci, którzy związani byli historycznie z epoką Monarchii Habsburgów. Wykształciło się zupełnie nowe społeczeństwo, które przypadkowo zasiedliło ziemie austriackie. Jaki zabór austriacki, jaka odpowiedzialność? My niczemu niewinni, to Ci źli Habsburgowie odpowiadają za zabory polskich ziem wspólnie z monarchią Romanowów i Hohenzollernów.

  Idąc logiką Pana Ambasadora, nasz przyszły opozycyjny rząd, gdy będzie składał życzenia Niemcom, to zaznaczy, że tę bitwę pod Grunwaldem wygrali Jagiellonowie, a Polacy nic z nimi nie mieli wspólnego.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap