piątek, 2 czerwca, 2023
spot_img
More

  Najnowsze

  4 dniowy tydzień pracy zapowiada Tusk. Budka postuluje 7 dni w miesiącu

  Mamy to! Jest pierwszy punkt oficjalnego programu Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk, lider PO zapowiedział czterodniowy tydzień pracy. Przedsiębiorcy krzyknęli gromkie hurrraaa! Mogą zacząć pakować walizki i planować spędzenie reszty życia na jakiejś urokliwej wyspie, bo w perspektywie realizacji programu Tuska ich firmy czeka upadłość.

  Ten punkt programu Tusk mógł oficjalnie ogłosić, nie bojąc się, że podprowadzi mu go PiS. Innym wątkiem jest fakt, że to Tusk podprowadził ten pomysł partii Razem, która począwszy od 218 roku 4 dniowy tydzień pracy ma w swoich założeniach programowych. Jest już nawet reakcja Adriana Zandberga, posła i jednego z liderów partii Razem. „To miłe, że program Razem zyskuje popularność. Tylko co teraz zrobić z posłami PO, którzy twierdzili, że krótszy czas pracy to KOMUNIS!!!11?- napisał Zandberg na TT.

  Ten przytyk Zandberga dotyczący posłów PO nie był wyssany z paca, aby tylko dopiec złodziejowi programów Tuskowi. W 2018 roku pomysł partii Razem, tak komentował Borys Budka: „Ja proponuję #7godzin pracy w tygodniu! Albo nie – w miesiącu. Będzie więcej czasu na rozwój osobisty i odpoczynek. Kto za?! #EkonomiaGłupcze”.

  4 dniowy tydzień pracy zyskuje już zwolenników. Oprócz Redakcji Cebuli, której bliższy jest pomysł Borysa Budki niż Tuska, Partia Porozumienie, głosem Michała Wypija, poparła już program Tuska. „Skrócenie czasu pracy, to już tylko kwestia… czasu. Postęp technologiczny, presja pracownicza, zmiana modelu gospodarki. Pandemia tylko przyspieszyła te zmiany, które w niektórych krajach już się ewoluuje. Odsyłam do interpelacji z początku roku.” – napisał wypij na TT.

  Redukcja Cebuli postuluje. Borys Budka na premiera. Premiera Budkę zaś prosimy o realizację tej drugiej wersji, czyli 7 godzin pracy w miesiącu, gdyż czujemy się wykończeni pracą i odpoczynek, jak psu buda nam się należy.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: domena publiczna/twitter.com


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap