back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  500+ a udręczone matki

  Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, że 500+ to nie jest ulubiony program Tuska niech uważnie prześledzi jego wypowiedź na spotkaniu z mieszkańcami Nakła. To jest pewne, że w ramach robienia porządków po PiS, Platforma Obywatelska natychmiast zlikwiduje ten przywilej.

  „Za 500+ my nie wykształcimy swojego dziecka, 500+ nie pomoże matce szybko znaleźć atrakcyjnego miejsca pracy, za 500+ nie kupimy sobie fachowej na wysokim poziomie opieki zdrowotnej, jak ktoś może wziąć gotówkę do ręki to się cieszy i o czym my tu rozmawiamy(…), 500+ to nie jest sposób na wychowanie dziecka na poziomie w standardach europejskich” – mówił Tusk zgromadzonym na Sali mieszkańcom Nakła. Nie potrzeba tu żadnej filozofii aby zrozumieć do czego zmierza Tusk. Baby do roboty, a nie do kasy po 500+, aby dzieci mogły zafundować sobie kształcenie na europejskich uniwersytetach.

  W dalszej części wystąpienia pogrąża się jeszcze bardziej twierdząc: „Urodzenie dziecka, nie mówiąc już o dwójce, trójce, czwórce to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety jakże często jest to udręka na najbliższe 20 lat życia”. Tusk otworzył nam oczy. Złapaliśmy za słuchawki telefonów i przepraszamy nasze rodzicielki za udrękę, którą im zgotowaliśmy. No oczywiście jest współwinny, bo gdyby nie ojciec, te nasze mamy nie przeszłyby tej gehenny. Ze zdziwieniem przyjęliśmy protesty naszych mam, które z Tuskiem się nie zgadzają i zadają sobie pytanie, w jakiej patologii musiał się obracać dotychczas przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

  W kolejnym fragmencie wypowiedzi Tusk twierdzi, że macierzyństwo, to niewolnictwo. Nie, tym razem już nie damy się nabrać na telefon do mamy. Jeśli Tuskowi chodziło by swoją wypowiedzią sprowokować nas do pamięci o matce, to mu się udało. Jednak nam się zdaje, że ten jego wywód bliższy był temu, by w przyszłości uzasadnić likwidację 500+.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twtter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap