back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  8 lat łagru dla Andrzeja Poczobuta. Władze polskie reagują

  Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Kamiński napisał na Twitterze: „Z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa zdecydowałem o zawieszeniu do odwołania od 10 lutego br. od godz. 12:00 ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach.”. To reakcja na nieludzki wyrok na Andrzeja Poczobuta, który w kolonii karnej ma spędzić 8 lat.

  Wcześniej także premier Mateusz Morawiecki skomentował wyrok na dziennikarza, działacza Związku Polaków na Białorusi. „8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta. Nieludzki wyrok białoruskiego reżimu. To kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę” – napisał na TT Morawiecki.

  Dla nas najbardziej wzruszające były słowa ojca Andrzeja Poczobuta, który udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce. „Gdyby tylko mógł porozmawiać z synem, powiedziałbym mu dziś tylko jedno: jestem dumny, Andrzej, że do końca pozostałeś człowiekiem.” – powiedział dziennikarzowi WP pan Stanisław Poczobut.

  Pozostaje mieć wiarę, że społeczeństwo białoruskie weźmie sprawy we własne ręce, jak kiedyś zrobiła to w Polsce „Solidarność”, aby więcej nie było takich ofiar z synów i ojców.

  źródło: wp.pl/twitter.com

  photo: Polskie Radio/twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap